Wydarzenia
James Bond i… dużo więcej emocji w Kinie Studyjnym GCF
James Bond i… dużo więcej emocji w Kinie Studyjnym GCF

Dawno na żaden film nie czekaliśmy tak długo, jak na ten. W Gdyńskim Centrum Filmowym nareszcie można obejrzeć 25. część serii filmów o Jamesie Bondzie! W repertuarze poza tym bardzo dużo polskiego kina oraz wspaniały, poruszający dokument o zwierzętach gospodarskich.

Do soboty, 2 października, w Gdyni trwa festiwal kina historycznego NNW „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”. W związku z tym na seanse z regularnego repertuaru Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza od niedzieli, 3 października. Na ekrany wchodzi wiele oczekiwanych tytułów.

Ponad rok później niż planowano – opóźnienie było spowodowane przez pandemię – nareszcie można zobaczyć film szpiegowski „Nie czas umierać”. To 25. część serii filmów o Jamesie Bondzie, a jednocześnie piąty i ostatni występ Daniela Craiga w roli słynnego agenta Jej Królewskiej Mości. Jakie będzie mieć przygody tym razem? Historia zapowiada się ekscytująco: James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jego stary przyjaciel z CIA prosi o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać na początku. Agent 007 trafia na ślad złoczyńcy, który dysponuje nową, bardzo niebezpieczną technologią.

Na ekranach jest także film „Żeby nie było śladów” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego – laureat Srebrnych Lwów 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i polski kandydat do Oscara. Oparty na reportażu Cezarego Łazarewicza pod tym samym tytułem film opowiada o jednej z najtragiczniejszych i nigdy nierozliczonych zbrodni komunistycznych: śmierci maturzysty Grzegorza Przemyka, zamordowanego przez funkcjonariuszy milicji obywatelskiej. W repertuarze Kina Studyjnego GCF są jeszcze dwa inne filmy, które uczestniczyły w Konkursie Głównym 46. FPFF: „Zupa nic” Kingi Dębskiej oraz „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” Mateusza Rakowicza.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza również na film „Gunda”, poruszający dokument Wiktora Kossakowskiego osadzony w świecie zwierząt. Data premiery jest nieprzypadkowa – październik jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt, a 1 października to Światowy Dzień Wegetarianizmu. Tytułowa świnia Gunda mieszka na farmie i właśnie została mamą gromadki prosiąt. Kamera Kossakowskiego obserwuje z bliska pierwsze tygodnie ich życia.

W nadchodzącym tygodniu można zobaczyć także filmy: „Teściowie”, „Jak rozmawiać z psem”, „Jeźdźcy sprawiedliwości”, „Fatima”, „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”, „Undine”, „Gagarine”.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola