Wydarzenia
GLOBALTICA 2023 | Cinema Ethnica
GLOBALTICA 2023 | Cinema Ethnica

Organizatorzy festiwalu GLOBALTICA 2023 oraz Gdyńskie Centrum Filmowe zapraszają na trzy wyjątkowe tytuły. W dn. 20-22 lipca w Kinie Studyjnym GCF miłośnicy dokumentów będą mogli obejrzeć niezwykłe, zajmujące i poruszające historie!

 

SINGELI MOVEMENT: GREED FOR SPEED

 

reż. Jan Moss (Jan Moszumański), Polska, 2022, 60 min.

 

 

20 lipca (czwartek), godz. 17:00 | pokaz + spotkanie | bilety

 

Film stworzony we współpracy z ugandyjską wytwórnią płytową Nyege Nyege Tapes. Przedstawia artystów Sisso Studio i Pamoja Records – dwóch wiodących domów produkcyjnych muzyki Singeli – tanzańskiego elektronicznego turbofolku, ukazując jej narodziny jako symptom transformacji ustrojowej, którą Tanzania przeszła po 1999 roku.

 

ZIEMIA

 

reż. Zuzanna Solakiewicz, Polska, 2021, 71 min.

 

 

21 lipca (piątek), godz. 17:00 | bilety

 

Pięknie zilustrowana opowieść o współczesnej wsi i jej nietuzinkowych mieszkańcach, którzy są w różnym wieku, ale łączy jedno – silne przywiązanie do kultury ludowej. „Ziemia” to malowniczy dokument, dostrojony do rytmu natury i regularnie zmieniających się krajobrazów. W tym filmie równie ważna jak obraz jest muzyka, która towarzyszy bohaterom podczas kluczowych wydarzeń w ich życiu i pomaga oswoić się z emocjami.

 

THE DESERT ROCKER

 

reż. Sara Nacer, Canada, 2022, 75 min.

 

 

22 lipca (sobota), godz. 16:00 | bilety

 

„The Desert Rocker” to intymny, duchowy i głęboki portret niezwykłej Hasny El Becharii, pionierskiej artystki Gnawa pochodzącej z Algierii.

 

Jako pierwsza muzyczka, która przełamała bariery społeczne tej kultury, wzmacnia i inspiruje kobiety w każdym wieku, przywracając muzyczną tradycję zarezerwowaną od wieków dla mężczyzn. Jako wyjątkowo utalentowana artystka, prowadzi kobiety do ponownego zdefiniowania ich ról i kwestionowania norm kulturowych.

 

Ceny biletów:

 

19 zł – normalny | 15 zł – ulgowy

 

Do zobaczenia!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola