Wydarzenia
Gdynia z tytułem Miasta Filmu UNESCO
Gdynia z tytułem Miasta Filmu UNESCO

Gdynia została przyjęta do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO jako „Miasto Filmu”! Razem z nami ten tytuł otrzymały Cannes i Kluż-Napoka. O tym, że „Gdynia kocha film, a film kocha Gdynię” świadczą od lat nie tylko festiwale filmowe, ale systematyczna współpraca wielu instytucji i jednostek zaangażowanych w branżę filmową.

Co to oznacza dla Gdyni? Czym przekonaliśmy ekspertów UNESCO, którzy przyznają prestiżowy tytuł? Jakie mamy filmowe plany? Na te pytania odpowiedzą uczestnicy konferencji prasowej: prezydent Wojciech Szczurek, naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni Maja Wagner, dyrektor Gdyńskiego Centrum Filmowego i Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Leszek Kopeć.

Konferencja odbędzie się w środę, 10 listopada 2021 roku, o godzinie 11.00 w Gdyńskim Centrum Filmowym w sali kinowej „Warszawa”.

Transmisja live będzie dostępna na kanale YouTube Miasta Gdyni oraz na stronie internetowej Gdynia.pl oraz FB Miasta Gdynia.

UNESCO przyznaje tytuł miasta kreatywnego w siedmiu dziedzinach: literatura, muzyka, film, sztuki wizualne, design, rzemiosło i sztuka ludowa oraz gastronomia. Obecnie Sieć Miast Kreatywnych UNESCO zrzesza 295 miast w 90 krajach.

Przyznany Gdyni tytuł Miasta Filmu ma charakter prestiżowy i dzięki rozpoznawalnej na całym świecie marce miasta kreatywnego gwarantuje wzrost znaczenia miasta na arenie międzynarodowej. Tytuł to także impuls do dalszego rozwoju lokalnej gospodarki kreatywnej i wsparcia go w procesie nawiązywania współpracy zagranicznej.

 

Zobacz wizytówkę Gdyni Filmowej: TUTAJ

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola