Wydarzenia
GCF Budową Roku 2015
GCF Budową Roku 2015

Rozstrzygnięcie XXVI edycji konkursu odbyło się 24 maja 2016 roku w Warszawie. Inwestycja pod nazwą „Budowa Gdyńskiej Szkoły Filmowej z parkingiem podziemnym pod Placem Grunwaldzkim i zagospodarowanie Placu Grunwaldzkiego wraz z budową kolejki torowej z Placu Grunwaldzkiego na Kamienną Górę w Gdyni” zwyciężyła w kategorii projektów do 100 mln złotych. Nagrodę przyznano za „wyróżniające się wyniki realizacyjne”.

Nagrodę odebrali wiceprezydent Gdyni Michał Guć oraz Markos Pagudis, prezes Agencji Rozwoju Gdyni. W trakcie konkursu członkowie Sądu Konkursowego osobiście wizytują zgłoszone kandydatury i oceniają je według następujących kryteriów: jakość robót, organizacja budowy i czas jej realizacji, rozwiązania techniczno-technologiczne zastosowane przy realizacji budowy, bezpieczeństwo pracy i ochronę zdrowia, przebieg i formę finansowania inwestycji, koszty realizacji, rozwiązania formalno-prawne w procesie inwestycyjnym, udział inwestora, wpływ oddziaływania inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu.

To nie pierwsza nagroda dla otwartego we wrześniu 2015 obiektu. Projektant siedziby Gdyńskiego Centrum Filmowego firma ARCH-DECO, otrzymał główną nagrodę architektoniczną Eurobuild Awards 2015 za „Projekt Architektoniczny Roku” w Polsce. Rewitalizację przyległego placu Grunwaldzkiego wyróżniono z kolei w głosowaniu Eko Inwestycja Pomorza.

Gdyńskie Centrum Filmowe położone w sercu miasta, przy Placu Grunwaldzkim u stóp Kamiennej Góry, jest siedzibą trzysalowego Kina Studyjnego, Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni, współorganizatora Festiwalu Filmowego w Gdyni. W obiekcie mieszczą się również galeria sztuki, księgarnia i czytelnia scenariuszy filmowych oraz kawiarnia. GCF rozwija dostępną przez cały rok ofertę w zakresie edukacji, skierowaną zarówno do profesjonalistów, jak i entuzjastów sztuki filmowej.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola