Wydarzenia
FINAŁ I TRÓJMIEJSKIEGO KONKURSU WIEDZY O FILMIE
FINAŁ I TRÓJMIEJSKIEGO KONKURSU WIEDZY O FILMIE

PIERWSZY TRÓJMIEJSKI KONKURS WIEDZY O FILMIE ZA NAMI!

Mający charakter multimedialny, drugi – finałowy etap konkursu – odbył się w Gdyńskim Centrum Filmowym w Sali Warszawa. Uczestnicy w 2-os. zespołach przez prawie dwie godziny zmagali się z 88 pytaniami autorstwa Moniki i Wojciecha Kullingów.

Jury w składzie: dr Piotr Kurpiewski (UG), dr Grażyna Świętochowska (Zakład Mediów i Filmu UG), Monika Kulling, Wojciech Kulling (IX LO Gdynia) oraz Izabela Szamałek (GCF) z 17 par wyłoniło wyróżnionych i laureatów:

I miejsceMichał Kosatka i Jakub Kosatka z Międzyszkolnego Koła Filmowego przy I LO im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku (opiekunka: Jolanta Manthey)

II miejsceZuzanna Kreft-Szumilas i Maja Grabowska z X LO Dwujęzycznego im. Lecha Będkowskiego w Gdańsku (opiekunka: Hanna Rucińska)

III miejsceSzymon Kochański i Marek Michalski z III LO im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie (opiekunka: Jolanta Rulewska-Przybek)

IV miejscePaweł Rietz i Tymon Bujny z VI LO im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni (opiekunka: Natalia Chalimoniuk)

V miejsceDominika Jursza i Antoine Tyborski z III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku (opiekunka: Maria Jolanta Szatkowska)

V miejsce ex aequoAntoni Darski i Antoni Kalich z II LO im. Bolesława Chrobrego w Sopocie (opiekun: Daniel Misterek)

Nagrody zostały ufundowane przez Gdyńskie Centrum Filmowe. Nagroda główna to akredytacja na 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

 

Organizatorzy: IX LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni, Gdyńskie Centrum Filmowe oraz Zakład Filmu i Mediów Uniwersytet Gdański

Projekt graficzny: Antonina Haber

Fot. Anna Bobrowska

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola