Wydarzenia
„Filmowe myśli. Kino lekcje” | pokaz filmu „Strzępy” i spotkanie z Beatą Dzianowicz
„Filmowe myśli. Kino lekcje” | pokaz filmu „Strzępy” i spotkanie z Beatą Dzianowicz

Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni zaprasza na pokaz filmu „Strzępy” oraz spotkanie z Beatą Dzianowicz, reżyserką i scenarzystką filmu.

3 sierpnia 2023 (czwartek), godz. 18:00 | sala Goplana

Pokaz bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc: https://fundacjafilmowa.pl/filmowe-mysli-strzepy/

Spotkanie po filmie poprowadzi Tomasz Kolankiewicz – filmoznawca, historyk filmu, kurator cykli filmowych, dyrektor artystyczny FPFF w latach 2020-2022.

O filmie:

Paterokowie to kochająca się, wielopokoleniowa rodzina. Ich życie jest spokojne i niepozbawione elementów humoru. W tej harmonijnej rzeczywistości nagle pojawia się pęknięcie: dziadek Gerard zaczyna zachowywać się dziwnie, łamie konwenanse i normy społeczne. Okazuje się, że są to pierwsze symptomy Alzheimera. Nasilająca się choroba sprawia, że relacje w zgranej dotąd rodzinie wystawione są na dramatyczną próbę…

Film Beaty Dzianowicz brał udział w Konkursie Głównym 47. FPFF, podczas którego zdobył łącznie trzy nagrody – w kategorii Najlepsza drugoplanowa rola męska (Grzegorz Przybył), Najlepszy debiut reżyserski lub drugi film (Beata Dzianowicz) oraz specjalną Nagrodę Onetu: Odkrycie Festiwalu (Beata Dzianowicz).

***

Pokazy i spotkania są organizowane w ramach projektu „Filmowe myśli. Kino lekcje”, realizowanego przez Pomorską Fundację Filmową w Gdyni. Więcej informacji: www.fundacjafilmowa.pl

Projekt „Filmowe myśli. Kino lekcje” dofinansowano ze środków Fundacji PZU oraz Miasta Gdynia.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola