Wydarzenia
„Filmowe myśli. Kino lekcje” | pokaz filmu „Pamfir” i spotkanie z Nikodemem Chabiorem
„Filmowe myśli. Kino lekcje” | pokaz filmu „Pamfir” i spotkanie z Nikodemem Chabiorem

Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni zaprasza na pokaz filmu „Pamfir” oraz spotkanie z Nikodemem Chabiorem, montażystą filmu.

 

11 sierpnia 2023 (piątek), godz. 18:00 | sala Goplana

 

Pokaz bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc: https://fundacjafilmowa.pl/filmowe-mysli-pamfir-formularz-rezerwacyjny/

 

Spotkanie po filmie poprowadzi Tomasz Kolankiewicz – filmoznawca, historyk filmu, kurator cykli filmowych, dyrektor artystyczny FPFF w latach 2020-2022.

 

O filmie:

 
Tytułowy Pamfir, niegdyś przemytnik, dziś robotnik zarabiający na chleb w Polsce, wraca do domu w Zachodniej Ukrainie. Chce spędzić we wsi doroczny karnawał, a przede wszystkim pobyć z żoną i synem. Nastoletni Nazar wpada jednak w kłopoty i ojciec zmuszony jest spłacić jego dług. Pamfir odnawia stare kontakty i przyjmuje ostatnie zlecenie. Nie wie, że wkracza w świat, w którym da się przemycić wszystko, z wyjątkiem dobra.
 
Koprodukcja polsko-francusko-luksemburska-chilijsko-ukraińska brała udział w sekcji Quinzaine des réalisateurs na 75. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. W Gdyni podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych film pokazywano w sekcji Polonica – przeglądzie wybranych nowych koprodukcji międzynarodowych, przy których pracowali polscy producenci i twórcy.
 

***

 

Pokazy i spotkania są organizowane w ramach projektu „Filmowe myśli. Kino lekcje”, realizowanego przez Pomorską Fundację Filmową w Gdyni. Więcej informacji: www.fundacjafilmowa.pl

 

Projekt „Filmowe myśli. Kino lekcje” dofinansowano ze środków Fundacji PZU oraz Miasta Gdynia.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola