Wydarzenia
DZIEŃ DZIECKA w Kinie Studyjnym GCF
DZIEŃ DZIECKA w Kinie Studyjnym GCF

Aż pięć filmów dla dzieci, młodszych i tych starszych, przygotowało w repertuarze na Dzień Dziecka Kino Studyjne Gdyńskiego Centrum Filmowego. W programie na 1 czerwca 2022 są filmy animowane i aktorskie, przygodowe i wzruszające, w tym pokazy przedpremierowe.

 

„Detektyw Bruno”

Czego może się nauczyć rozpieszczony gwiazdor od swojego małoletniego fana? Na przykład tego, że dopiero wtedy jesteś prawdziwy, gdy ktoś w ciebie uwierzy. Polski film „Detektyw Bruno” w reżyserii Magdaleny Nieć i Mariusza Paleja to przygodowa i romantyczna komedia familijna o chłopcu, który wkręca swojego ulubionego filmowego gwiazdora we wspólne poszukiwanie skarbu.

Dla każdego z nich owym skarbem okaże się coś zupełnie innego. Dla małego Oskara to ukryty przez rodziców tajemniczy prezent, a dla sławnego Bruna odkrycie, że miłość jest bliżej niż myśli. W rolach głównych Piotr Głowacki, Iwo Rajski i Karolina Gruszka.

 

„Dogtanian Psi Muszkieterier”

Hiszpańska zabawna animacja, której tytułowy bohater marzy o tym, by pójść w ślady ojca i dołączyć do straży króla. W poszukiwaniu przygód, wraz z koniem Sandym wyrusza do Paryża. Towarzyszy mu Pic, sprytna i gadatliwa mysz, która świetnie sprawdza się w roli giermka.

Po brawurowym pokazie swoich umiejętności Dogtanian zdobywa szacunek i zaufanie trzech słynnych muszkieterów: Atosa, Portosa i Aramisa. Dzielna psia czwórka będzie musiała obronić króla przed spiskiem nikczemnego kardynała Richelieu.

 

„Comedy Queen”

Sasza ma 12 lat i marzy, aby zostać królową komedii. Jej mama zawsze mawiała, że są ludzie, którzy mają do tego dryg. Ale mama Saszy nie żyje. Sasza wie, że musi zrobić wszystko inaczej niż mama, żeby mieć inne życie. Zaczyna więc… Po pierwsze: obciąć włosy, bo wszyscy mówią, że wyglądam jak mama…. Po trzecie, nie czytać książek, bo mama czytała, a się zabiła… Po siódme… Po dziesiąte – zostać

Comedy Queen! To cudowna opowieść o miłości, odwadze, tęsknocie, żałobie i śmiechu. Wzruszająca, zabawna, doskonała. To film, podczas którego w jednej minucie parskacie śmiechem, a w kolejnej zalewacie się łzami. Nie ma drugiego takiego filmu łączącego najwspanialszy humor z najciemniejszym mrokiem. Film otrzymał Kryształowego Niedźwiedzia na Berlinale 2022.

 

„Jeżyk i przyjaciele”

Urocza animacja z proekologicznym przesłaniem. Film łączy wartką akcję, humor i parę przesympatycznych bohaterów z problematyką przyrodniczą. To bezpieczna, wolna od przemocy i przerażających postaci bajka, która doskonale nadaje się na pierwsze wyjście z dzieckiem do kina. Przyjemność z projekcji czerpać będzie też większość dzieci w wieku do 9 lat, dla których twórcy stworzyli wiele zabawnych i pełnych zwrotów akcji scen.

Bohaterami filmu są Mila i Mędrek – dzieciaki-zwierzaki i para najlepszych przyjaciół zamieszkujących leśną polanę. Dzielna jeżyczka i przebojowy wiewiór uwielbiają beztroską zabawę, lecz wszystko zmienia się, bo nastaje długa susza zagrażająca mieszkańcom lasu.

 

„Foki kontra rekiny”

Animowana komedia familijna o morskich ssakach. Obraz o sile przyjaźni, odwadze i poświęceniu dla innych, promujący wartości, które są zawsze aktualne i potwierdzający, że współdziałanie i dobre relacje z innymi są warunkiem koniecznym do osiągnięcia wspólnych korzyści, sukcesów oraz przezwyciężenia największych trudności. Za dobrą zabawę i mądre przesłanie produkcji ręczą jej wielokrotnie utytułowani twórcy, autorzy sukcesów takich hitów, jak: „Zambezia”, „Kumbo” czy „Ainbo – strażniczka Amazonii”.

Quinn jest uroczą, ale i zadziorną foką, która chętnie wystrzępiłaby płetwę niejednemu żarłaczowi. Niestety, odkąd gang rekinów pod przywództwem niejakiego Grimesa na dobre zadomowił się w podwodnej okolicy, ciężko o zadowalające jedzenie poza resztkami z uczt zębatych drapieżników. Tak być nie może! Quinn postanawia skompletować drużynę marzeń i przepędzić raz na zawsze swoich uzbrojonych po zęby wrogów.

 

Bilety grupowe: 13 złotych za dziecko. Opiekunowie grup – bezpłatnie.

Rezerwacje: tel. 790 490 029, e-mail kino@gcf.org.pl

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola