Wydarzenia
Dni Krytyki Filmowej w Gdyni oraz popularne cykle filmowe
Dni Krytyki Filmowej w Gdyni oraz popularne cykle filmowe

W ramach Dni Krytyki Filmowej w Gdyni prezentowane są wybitne tytuły kina autorskiego, nagrodzone na najważniejszych festiwalach filmowych na świecie. 

W tym roku są to: „Portret kobiety w ogniu” francuskiej reżyserki Céline Sciammy, który zdobył Europejską Nagrodę Filmową oraz Złotą Palmę na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes za scenariusz, islandzko-duński dramat „Biały, biały dzień” w reżyserii Hlynura Pálmasona, nagrodzony m.in. w sekcji Krytyki Filmowej w Cannes, botaniczny thriller „Kwiat szczęścia” w reżyserii Jessici Hausner oraz „Tommaso”, ostatni tytuł ikony amerykańskiego kina niezależnego Abla Ferrary z udziałem Willema Dafoe, który również miał premierę na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes. 

Zaprezentowane zostaną również: „Gniazdo” w reżyserii Seana Durkina, który premierę miał na festiwalu Sundance oraz „Szarlatan” Agnieszki Holland, który prezentowany był w konkursie głównym festiwalu w Berlinie i ma duże szanse na przyszłorocznego Oscara. Gośćmi tegorocznej edycji, która odbędzie się od 26 do 28 października w Gdyńskim Centrum Filmowym i Konsulacie Kultury, są dziennikarze i krytycy filmowi: Magdalena Felis, Małgorzata Muraszko oraz Łukasz Maciejewski i Błażej Hrapkowicz. Bilety do nabycia wyłącznie on line na stronie www.dnikrytyki.pl.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów, wraz z opiekunami, na kolejny poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum”, w sobotę, 24 października, o godzinie 10.00. Dzieci spotkają się z sympatycznymi bohaterami polskiej serii animowanaj „Agi Bagi”. Kierowany do dzieci w wieku przedszkolnym polski serial animowany metodą 3D, opowiada o przygodach dwóch głównych bohaterów, Bodzia i Zibiego, mieszkańców planety Agi Bagi. Ich perypetie są tłem dla historii wzajemnych relacji Agingów i Bagingów, czyli dwóch plemion, które zamieszkują planetę.

Po seansie dzieci wraz z rodzicami będą miały okazję, by wziąć udział w warsztatach uważności: poćwiczą swój oddech i będą obserwować własne emocje. Spotkanie poprowadzi Paulina Walkiewicz-Jasińska certyfikowana trenerka uważności Mindfulness dla dzieci metodą Eline Snel „Uwaga to Działa”, prowadząca platformę BeMindful Uważna Edukacja

Film dokumentalny „ Dziewczyna z perłą i inne skarby haskiego Mauritshuisu” można obejrzeć w Kinie Studyjnym GCF już w tę niedzielę, 25 października, w ramach cyklu „Sztuka w Centrum”. Jest on poświęcony wybranych artystom, prezentując ich prace zgromadzone na głośnych wystawach zorganizowanych przez najważniejsze muzea sztuki na świecie. 

Po dwóch latach zwiedzania świata „ Dziewczyna z perłą ” powróciła do ukochanej galerii Mauritshuis w Hadze, w której ukończono rozległe prace remontowe. Ogromne kolejki ustawiające się, by choć zerknąć w to tajemnicze i piękne oblicze oraz prawie 1,2 miliona odwiedzających w czasie pobytu obrazu w Japonii, świadczą wymownie o niepodważalnym uroku arcydzieła. Pięknie nakręcony dokument poszukuje odpowiedzi na wiele nierozwiązanych zagadek otaczających ten niezwykły obraz i jego tajemniczego twórcę – Vermeera.

W codziennym repertuarze Kina Studyjnego GCF są też filmy: „Szarlatan”, „Czyściec”, „Kwiat szczęścia”, „Polot”, „Saint Maud”, „Tajemniczy ogród , „Raz, jeszcze raz”, „Małe szczęścia”, „Sekret bogini fortuny”. Szczegóły oraz możliwość zakupu biletu on line na stronie: www.gcf.org.pl.

Kino działa w reżimie sanitarnym, zgodnie z którym w sprzedaży dostępna jest 25 procent miejsc na widowni, w każdej z trzech sal kinowych – Warszawie, Goplanie i Morskim Oku. Dzięki temu widzowie mogą zachować bezpieczny dystans. Wszystkich obowiązuje konieczność dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek okrywających usta i nos.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola