Wydarzenia
Detektyw Bruno W GDYNI!
Detektyw Bruno W GDYNI!

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza dzieci od 7. roku życia na specjalny pokaz filmu „Detektyw Bruno” połączony z prezentacją poświęconą Gdyni oraz grą miejską. Wydarzenie odbędzie się w czwartek – 27 października. Początek o godzinie 9:00. Trwają zapisy grup!

O Gdyni opowie Danka Ślipy, licencjonowana przewodniczka po Trójmieście, autorka bloga „Frajda nad morzem.” Prezentacja, pełna zdjęć i historii o Gdyni morskiej, letniskowej, modernistycznej i filmowej, będzie wprowadzeniem do zabawy na świeżym powietrzu – gry miejskiej, którą uczniowie wraz z nauczycielami zrealizują we własnym zakresie tuż po warsztatach.

Gdynia to „miasto z morza i marzeń”. Jak wiele spełniło się ich do tej pory? Przekonajcie się, poszukując gdyńskich skarbów, mając głowę pełna marzeń i planów!

REZERWACJE DLA GRUP SZKOLNYCH

Bilety grupowe: 16 złotych za dziecko | opiekunowie grup – bezpłatnie

Rezerwacje: tel. 790 490 029 | e-mail: rezerwacje@gcf.org.pl

 

DETEKTYW BRUNO (Polska, 2022, reż. Magdalena Nieć, Mariusz Palej) …to cudowny film, który nauczy twoje dziecko, jak ważna jest przyjaźń!

Czasem dziecko jest najlepszym nauczycielem dorosłego. Przekonuje się o tym filmowy gwiazdor Bruno Księski (Piotr Głowacki) grający tytułową rolę w hitowym serialu „Detektyw Bruno”. Niestety, woda sodowa już dawno uderzyła mu do głowy. Nawet partnerka filmowa, Hania (Karolina Gruszka) straciła do niego cierpliwość.

Przez pewien incydent na planie kariera Księskiego wisi na włosku. Paparazzi i konkurencja depczą mu po piętach. Aktor jest zdruzgotany. Wówczas w jego życiu pojawia się chłopiec, który najbardziej na świecie lubi rozwiązywać zagadki i oglądać serial… „Detektyw Bruno”. Chłopcem tym jest Oskar, który od niedawna mieszka w rodzinnym domu dziecka. Choć ma liczne rodzeństwo i kochających opiekunów (Edyta Jungowska i Ireneusz Czop) – tęskni za swoimi rodzicami. Kiedy przypadkowo wpada mu w ręce wcześniej przygotowana przez nich niespodzianka – zabawa
w odkrywanie urodzinowego skarbu, Oskar natychmiast chce ruszyć na poszukiwania. Zagadka nie jest łatwa. Trzeba wynająć najlepszego detektywa na świecie. Kto nim jest? Oczywiście Detektyw Bruno! Oskar nie przyjmuje do wiadomości, że Księski to tylko aktor, w dodatku niezbyt sympatyczny. Widząc, jak bardzo chłopiec zapatrzony jest w swojego idola, menadżerka aktora (Dorota Kolak) postanawia wykorzystać tę okazję do podreperowania reputacji swojego podwładnego.

Oskar i Bruno rzucają się więc w wir przygody. Ten pierwszy pełen entuzjazmu, ten drugi zaś niechętny i zblazowany. Im bardziej Oskar wywraca życie Bruna do góry nogami, tym więcej mają frajdy i radości. Tego właśnie było im trzeba do szczęścia! Zabawa w poszukiwanie skarbów prowadzi do niespodziewanego, ale bezcennego odkrycia: nie ma większego skarbu niż prawdziwy przyjaciel.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola