Wydarzenia
#chodźdokina | PREMIERY w Gdyńskim Centrum Filmowym
#chodźdokina | PREMIERY w Gdyńskim Centrum Filmowym

Filmowa biografia Edwarda Gierka oraz thriller wyprodukowany przez samego Martina Scorsese – Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na ekscytujące premiery.

Gierek. Nazwisko, o którym słyszał w Polsce każdy, ale nikt nie zna jego prawdziwej historii. Kim był naprawdę? O czym marzył? Z kim się przyjaźnił? Komu ufał? Kogo kochał? Kto go zdradził? Film w reżyserii Michała Węgrzyna „Gierek” to historia człowieka, który dziś wciąż budzi skrajne opinie. Polityka bywa brudna, ale gdy dotyka ona całej rodziny, cena okazuje się zbyt duża do zapłacenia. Tajemnice wspólnego życia, widzianego oczami żony i matki Edwarda Gierka po raz pierwszy trafiły na duży ekran.

W filmie występują: Michał Koterski, Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Więdłocha, Sebastian Stankiewicz, Antoni Pawlicki, Rafał Zawierucha, Ewa Ziętek, Jan Frycz, Filip Tłokiński, Krzysztof Tyniec, Maciej Zakościelny, Mikołaj Roznerski, Cezary Żak.

Jedną z filmowych premier tego tygodnia jest również „Hazardzista”. Martin Scorsese przedstawia: Oscar Isaac w znakomitej, magnetyzującej roli w odurzającym, gęstym, pełnym napięcia, które niemal rozsadza ekran thrillerze (Variety).

Elektryzująca i wciągająca od pierwszej minuty opowieść, która trzyma w napięciu niczym gra o najwyższą stawkę.‍ William (Oscar Isaac) w pojedynkę podróżuje po Stanach, jeżdżąc od kasyna do kasyna. Nigdzie nie zatrzymuje się na dłużej, nie ujawnia swojej prawdziwej tożsamości i obsesyjnie dba o to, by pod żadnym pozorem nie zostawiać po sobie śladów. Ma wszystko pod kontrolą, do momentu gdy w jednym z kasyn trafia na Cirka (Tye Sheridan), syna dawnego kolegi, z którym służył w armii. Chłopak zna nie tylko prawdziwe nazwisko Williama, ale też jego mroczną przeszłość…

Do Kina Studyjnego GCF warto się wybrać na „C’mon C’mon”, czyli wielki powrót Mike’a Millsa, twórcy niezapomnianych „Debiutantów”, a także spektakularny powrót na ekrany Joaquina Phoenixa, który  zagrał tu swoją pierwszą od czasów „Jokera” rolę, zmieniając całkowicie swój wizerunek. Jego bohater – Johnny, dziennikarz radiowy – uczy się uważnie słuchać, budować trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i… przytulać. Wciela się w nowojorskiego singla, uroczego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość.

Po drodze odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę, z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem, Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał.

Kto pamięta, jak bawił się na seansie włoskiego filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, ten również ma powód, by przyjść do kina. Na ekranach najnowsza produkcja twórców wielkiego hitu. Bohaterami komedii „(Nie)długo i szczęśliwie” są cztery małżeństwa, które dowiadują się, że ich śluby są nieważne, bo zostały udzielone przez oszusta podszywającego się pod księdza. Mają miesiąc, żeby podjąć decyzję o przyszłości swoich związków. Czy zgodzą się po raz kolejny powiedzieć sobie „tak”?  może wykorzystają tę niespodziewaną sytuację, by pomyśleć o nowej drodze życiowej?

 

 

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola