Wydarzenia
Balet, teatr… na kinowym ekranie. I filmowe premiery!
Balet, teatr… na kinowym ekranie. I filmowe premiery!

Balet „Dziadek do orzechów” z Moskwy, teatralne hity londyńskiego West Endu, nowy film Paolo Sorrentino oraz „Lokatorka” z nagrodzoną w Gdyni rolą Sławomiry Łozińskiej – to tylko niektóre atrakcje w nowym repertuarze Gdyńskiego Centrum Filmowego.

W wielu krajach nie ma Bożego Narodzenia bez gwiazdkowego spektaklu „Dziadka do orzechów”. Widzów, którzy chcą się wczuć w świąteczny nastrój, Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na pokaz spektaklu zarejestrowanego w Teatrze Bolszoj w Moskwie. Pokaz w Kinie Studyjnym GCF tuż przed Mikołajkami, czyli w sobotę, 4 grudnia 2021 roku. Na ten seans koniecznie z dziećmi!

Spektakle z legendarnej, londyńskiej sceny prezentowane na wielkim ekranie. Zobacz przedstawienia z National Theatre w Kinie Studyjnym GCF. Od grudnia co miesiąc, zawsze w czwartkowy wieczór, widzów zaprasza KINOTEATR. Królewski Teatr Narodowy w Londynie, znany powszechnie jako National Theatre, jest kulturalną wizytówką Wielkiej Brytanii. Pierwszy spektakl na ekranie GCF już w czwartek, 9 grudnia o godzinie 17.00: „Cyrano de Bergerac” z tytułową rolą Jamesa McAvoy’a, szkockiego aktora znanego z takich filmów jak „X-Men” i „Pokuta”.

„Lokatorka” to poruszający dramat inspirowany do dziś niewyjaśnioną sprawą śmierci warszawskiej aktywistki – Jolanty Brzeskiej. Sławomira Łozińska za tę rolę otrzymała nagrodę na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Spokój mieszkańców kamienicy na warszawskim Mokotowie burzy pojawienie się rzekomego, prawnego właściciela budynku. Stosując bezwzględne metody, mężczyzna zmusza kolejne rodziny do wyprowadzki. To również film o tych, którzy próbując przeciwstawić się „czyścicielom kamienic” oraz układowi polityki, przestępczości i biznesu, musieli ponieść najwyższą cenę.

„The Hand of God” – najnowszy film Paolo Sorrentino, twórcy “Wielkiego piękna”, “Boskiego” i “Młodego papieża” – w kinach od 3 grudnia! Włoski reżyser przedstawia historię młodego Fabietto Schisy, osadzoną w niespokojnym Neapolu lat 80. Powraca do domu, aby opowiedzieć najbardziej osobistą ze swoich historii, osnutą wokół losu, rodziny, sportu, kina, miłości i straty. W opowieści tej nieoczekiwane chwile radości, jak przybycie piłkarskiej legendy Diego Maradony, przeplatają się z równie nieoczekiwanymi tragediami.

Jak daleko posunie się Blanco (Javier Bardem), charyzmatyczny właściciel rodzinnej fabryki, aby otrzymać lokalną nagrodę dla najlepszego biznesu? „Szef Roku” to przenikliwe studium charakterów, a równocześnie przesiąknięta kąśliwym humorem satyra społeczna na środowisko pracy. Film jest hiszpańskim kandydatem do Oscara 2022.

W repertuarze Kina Studyjnego GCF są również m.in. filmy: „Dom Gucci”, „Chłopiec z chmur”, „Mikołaj w każdym z nas 2”, „King Richard: zwycięska rodzina”, „Dziewczyny z Dubaju”, „Ballada o białej krowie”.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola