Wydarzenia
Ambitnie i rozrywkowo – dla każdego coś latem w Kinie Studyjnym GCF
Ambitnie i rozrywkowo – dla każdego coś latem w Kinie Studyjnym GCF

Nostalgiczna podróż w lata 80. po francusku i polska komedia kryminalna w sam raz na lato – Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na seanse przez siedem dni w tygodniu. W każdy piątek – premiery!

Jeden z bardziej oczekiwanych filmów tego sezonu to „Lato’85” w reżyserii François Ozona. Namiętny romans dwójki nastolatków osadzony jest w scenerii malowniczego francuskiego wybrzeża, w klimatycznych latach 80. ubiegłego stulecia. W tle słuchać hity The Cure i Roda Stewarta. Szesnastoletni Alexis właśnie przeprowadził się z rodzicami do Normandii. Ma literacki talent, ciekawość świata i obsesję na punkcie śmierci. Gdy pewnego dnia wypłynie za daleko na swojej małej łódce, uratuje go nieznajomy – posągowo piękny i pewny siebie David. Alexis traci dla niego głowę, ale ich wspólne szczęście nie potrwa długo…

Kolejną filmową premierą tego tygodnia jest Niepamięć”, grecko-polsko-słoweńska koprodukcja w reżyserii Christosa Nikou. To współczesna i jednocześnie umieszczona poza czasem opowieść, która przenosi widzów do Aten, gdzie panuje epidemia amnezji. Główny bohater, Aris, ma numer 14842 w szpitalnym oddziale dla osób z zaburzeniami pamięci. Takim jak on daje się szansę – mogą stworzyć sobie nową tożsamość i nowe wspomnienia.

Widzom, którzy od kina podczas wakacji oczekują dobrej rozrywki, można polecić „W jak morderstwo”, czyli trzymający w napięciu kryminał spod znaku Agaty Christie i błyskotliwą komedię w jednym, z plejadą polskich gwiazd. Spokojną Podkową Leśną wstrząsa morderstwo. Ciało ofiary, młodej kobiety, znajduje Magda (Anna Smołowik), gospodyni domowa i nałogowa czytelniczka kryminałów. Policyjne śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora (Paweł Domagała). Podejrzanych jest mnóstwo, a poszlak niewiele. Tropy prowadzą do najbardziej szanowanych mieszkańców miasteczka, a nawet szejka Kataru…

W repertuarze Kina Studyjnego GCF są też filmy: „Ostatni Komers”, „Sweat”, „Supernova”, „Na rauszu”, „Najlepsze lata”, „Paryskie tango”, „MInari”. Propozycja na wyjście do kina z dziećmi to amerykańska animacja o klasycznej parze kreskówkowych bohaterów, czyli „Tom i Jerry”. Przez całe lato można odwiedzać, bezpłatnie, kino plenerowe w Gdyńskim Centrum Filmowym, w ramach „Lata na Patio”. Szczegóły na www.gcf.org.pl.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola