Wydarzenia
ALMODOVAR przedpremierowo w Kinie Studyjnym GCF
ALMODOVAR przedpremierowo w Kinie Studyjnym GCF

Najpiękniejszy film Almodóvara od czasu „Wszystko o mojej matce” i „Porozmawiaj z nią”. W Kinie Studyjnym GCF pulsujące emocjami MATKI RÓWNOLEGŁE, z wybitną, nagrodzoną w Wenecji rolą Penélope Cruz. Pokazy przedpremierowe w piątek i sobotę, 11 i 12 lutego 2022, czyli tydzień przed oficjalną premierą kinową w Polsce.

Walentynki zacznij już w piątek!

 

Bilety online TUTAJ

 

Reżyser o filmie: „W MATKACH RÓWNOLEGŁYCH powracam do kobiecego świata, do macierzyństwa, do rodziny. Opowiadam o znaczeniu przodków i potomków. O wspomnieniach, od których nie da się uciec. W mojej filmografii jest wiele matek, ale te, które są częścią tej historii, bardzo się na tym tle wyróżniają. Nieidealne matki inspirują mnie w tym momencie najbardziej”.

Bohaterki filmu, Janis (Cruz) i Ana (Milena Smit), spotykają się na oddziale położniczym. Ta pierwsza jest dojrzałą kobietą, ta druga ledwie przestała być nastolatką. Obie są singielkami, obie czeka samodzielne macierzyństwo. Janis wie, że sobie poradzi, Ana jest pełna obaw. Wydaje się, że ich ścieżki ledwie się przetną, tymczasem więź, która je połączy, okaże się mocna jak pępowina. Jak to u Almodóvara bywa: zbieg okoliczności może stać się przeznaczeniem, a rodzina z wyboru tą, która zaoferuje bezwarunkową akceptację i miłość.

„Matki równoległe” to nie tylko tragikomiczna, intymna opowieść o bólu i blasku macierzyństwa. To również mocny głos przeciw rodzinnym sekretom i ukrywaniu prawdy o przeszłości. I właśnie kobiety, które tworzą pomost pomiędzy przeszłością i przyszłością, okazują się w filmie Almodóvara bezkompromisowymi rzeczniczkami otwartości przynoszącej ulgę i oczyszczenie.

Opis filmu: Gutek Film

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola