Wydarzenia
DZIECI DZIECIOM. Pokaz dla szkół – pomoc dla Ukrainy
DZIECI DZIECIOM. Pokaz dla szkół – pomoc dla Ukrainy

Głęboko poruszeni tym, co dzieje się w Ukrainie, chcemy wesprzeć działania UNICEF Polska na rzecz dzieci i ich rodzin z Ukrainy. Dlatego 10 marca 2022 roku zapraszamy grupy szkolne na pokaz filmu „WIKI I JEJ SEKRET”. Cały dochód z biletów przekażemy UNICEF Polska na rzecz realizowanej akcji pomocowej.

 

Informacje praktyczne

 

Specjalny pokaz  filmowy odbędzie się w czwartek, 10 marca, o godzinie 9.30. 

Seans skierowany jest do grup szkolnych. Cena biletu to 13 zł.

Rezerwacje: kino@gcf.org.pl / tel. 790 490 029

 

Idea

 

Eskalacja konfliktu na Ukrainie stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia i dobrostanu 7,5 mln dzieci w tym kraju. Dzieci są przerażone i w szoku. Pilnie potrzebują bezpieczeństwa. Setki tysięcy ludzi opuściło swoje domy w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca. Większość z nich to kobiety i dzieci. Dla tych, którzy zostali w Kijowie, życie toczy się pod ziemią.

Potrzeby humanitarne rosną z każdą godziną. We wschodniej Ukrainie, gdzie UNICEF działa od ośmiu lat, tysiące ludzi są bez dostępu do czystej wody z powodu zniszczonej infrastruktury. Przemieszczające się rodziny na Ukrainie i poza jej granicami, potrzebują natychmiastowego wsparcia. Rośnie potrzeba pomocy psychologicznej.

W tej chwili UNICEF zbiera środki finansowe na pomoc dzieciom i ich rodzinom w Ukrainie. Główne cele to teraz:

– dostarczenie potrzebującym czystej wody;

– wsparcie medyczne, higieniczne i edukacyjne dla społeczności mieszkającej wzdłuż linii frontu;

– wsparcie 13 zespołów mobilnych, które zapewniają opiekę psychologiczną poszkodowanym dzieciom.

 

O filmie „Wiki i jej sekret”

 

Twórcy serii „Bella i Sebastian” przedstawiają cudowną opowieść, inspirowaną prawdziwą historią.

Ośmioletnia Wiki, wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem.
Kiedy dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciel na czterech łapach to nie jest zwykły psiak, a wilcze szczenię, i że nie będzie mogła go zatrzymać, Wiki za nic w świecie nie chce się z tym pogodzić. Jak w obliczu tego niespodziewanego odkrycia potoczą się ich dalsze losy?

Pełna czułości opowieść dla całej rodziny o dziewczynce, która wychowuje wilcze szczenię, i wrażliwości na naturę, która – choć dzika – jest zarazem krucha.

Opis filmu: Best Film

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola