Wydarzenia
Francuskie premiery w Kinie Studyjnym GCF
Francuskie premiery w Kinie Studyjnym GCF
Bardzo po francusku w Kinie Studyjnym GCF.  Od piątku, 28 stycznia 2022 roku,  w repertuarze są dwa francuskie dramaty z plejadą gwiazd.
 
Mistrz francuskiego kina François Ozon w swoim nowym filmie sięga po formułę dramatu z elementami ironicznego humoru, by opowiedzieć o rodzinnych relacjach, siostrzanej więzi i wadze podejmowanych decyzji, które interesują go znacznie bardziej niż moralny wymiar eutanazji. A właśnie przed taki tematem stają bohaterki filmu WSZYSTKO POSZŁO DOBRZE, dwie siostry, których stary ojciec na skutek udaru w ciężki stanie trafia do szpitala.
 
W rolach głównych gwiazdy europejskiego kina: Sophie Marceau, André Dussollier, Charlotte Rampling.
 
Drugą nadchodzącą francuską premierą jest przejmujący dramat OSKARŻONY, którego oryginalny tytuł moglibyśmy przetłumaczyć jako „ludzkie sprawy”. Młody mężczyzna zostaje oskarżony o gwałt. Wkrótce pojawiają się liczne wątpliwości i pytania z tym związane. Czy rzeczywiście jest winny, a może sam jest ofiarą?
 
Film wyreżyserowany przez zdobywcę Cezara, Yvana Attala („Z pasją”), miał światową premierę na Festiwalu w Wenecji. W rolach głównych: Ben Attal, Charlotte Gainsbourg, Mathieu Kassovitz.
 
BIlety już  w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF i TUTAJ
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola