Wydarzenia
Jutro czeka nas długi dzień | POKAZ SPECJALNY I SPOTKANIE Z BOHATERKĄ
Jutro czeka nas długi dzień | POKAZ SPECJALNY I SPOTKANIE Z BOHATERKĄ

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na spotkanie z bohaterką i reżyserem filmu „Jutro czeka nas długi dzień”. Dokument w reżyserii Pawła Wysoczańskiego jest portretem Heleny Pyz, polskiej lekarki pracującej w Indiach. To poruszająca i krzepiąca opowieść o poświęceniu i sile dobra. Seans i spotkanie we wtorek, 19 października 2021 roku, o godzinie 18.00 w Kinie Studyjnym GCF.

W Jeevodaya w Indiach mieści się ośrodek wychowawczo-leczniczy dla trędowatych oraz ich rodzin. To właśnie tutaj przed trzydziestoma laty Helena Pyz przyjechała z Polski, aby pomagać chorym i głodnym dzieciom.

Z biegiem lat coraz wyraźniej odczuwa swoją słabość, lecz siła charakteru nie pozwala jej skapitulować przed własną chorobą. Długotrwała obserwacja dokumentalna pozwala zrozumieć, na czym polegała wyjątkowa rola misjonarki i lekarki.

W otoczeniu ludzi lekkomyślnych doktor Helena wydaje się być jedyną osobą, która dostrzega sens działalności ośrodka oraz jego bezinteresowny charakter.

Gośćmi spotkania w Gdyni będą:

Helena Pyz – bohaterka filmu
Paweł Wysoczański – reżyser
Piotr Krygiel – montażysta

Spotkanie poprowadzi Krystyna Weiher-Sitkiewicz.

*** Świetny film o pokonywaniu barier i własnych słabości. Piękne kino! – Jerzy Stuhr

*** Niesamowita historia i film, który musicie zobaczyć – Magdalena Drozdek, wp.pl

*** Ten film ma w sobie coś mistycznego…Poszukuje tego, co najistotniejsze, czyli istoty dobra – Michał Piepiórka, Bliżej ekranu

*** Poruszająca opowieść o poświęceniu i krzepiący film pokazujący siłę dobra – Bartosz Staszczyszyn, culture.pl

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola