Festiwal kina historycznego NNW

Do soboty, 2 października 2021 roku, w Gdyńskim Centrum Filmowym odbywaja się pokazy i spotkania w ramach Festiwalu Filmowego NNW „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na oficjalnej stronie Festiwalu TUTAJ.

Festiwal to pokazy filmowe, wystawy, koncerty, spektakle oraz dyskusje panelowe, w których twórcy filmowi konfrontowani są z historykami, publicystami, świadkami dziejów najnowszych.

Twórcy festiwalu mają ambicję, by pokazać trudne i niewygodne tematy językiem nowoczesnym, atrakcyjnym dla młodego widza. Stąd postawione pytanie, jak przełożyć historię na język filmu?

Laurem festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” jest „Złoty opornik”. Zwykły opornik elektryczny był symbolem opozycjonistów, szczególnie w okresie delegalizacji NSZZ „Solidarność” od wprowadzenia stanu wojennego.

Autorzy festiwalu podejmują się trudu dotarcia do najmniejszych środowisk w różnych częściach kraju, aby poprzez pokazy filmowe i działania popkulturowe przybliżać i pobudzać do działania lokalne społeczności.

  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę