Wydarzenia
PRZEGLĄD NOWEGO KINA WŁOSKIEGO I CIEKAWE PREMIERY W KINIE STUDYJNYM GCF
PRZEGLĄD NOWEGO KINA WŁOSKIEGO I CIEKAWE PREMIERY W KINIE STUDYJNYM GCF

Przegląd kina włoskiego Cinema Italia Oggi i poruszający dramat „DNA” to nasze lipcowe propozycje filmowe – Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na seanse przez siedem dni w tygodniu. W każdy piątek – premiery!

Wraz z Instytutem Kultury Włoskiej w Warszawie i Krakowie zapraszamy na kolejną edycję Cinema Italia Oggi – Przeglądu Nowego Kina Włoskiego. Od 8 do 13 lipca 2021 roku w Kinie Studyjnym GCF można zobaczyć dziesięć filmów z Italii. W programie są między innymi: „Martin Eden” (reż. Pietro Marcelli), inspirowany słynną powieścią Jacka Londona; „Najlepsze lata”, opowieść o wieloletniej przyjaźni i miłości na tle najnowszej historii Włoch z czołówką włoskich aktorów w rolach głównych ; „Złe baśnie” (reż. Damiano D’Innocenzo i Fabio Roberto), niepokojąca, groteskowa opowieść o poszukiwaniu, samotności i lęku, nagrodzona na Berlinale za scenariusz.

Kolejną filmową premierą jest „DNA”, francuski dramat w reżyserii Maïwenn. Neige regularnie odwiedza ukochanego dziadka w domu spokojnej starości. To on ją wychowywał i chronił przed toksyczną rodziną, w której od lat szaleje emocjonalna burza. Kiedy Emir umiera, wszystkie międzypokoleniowe nierozwiązane konflikty wracają z nową mocą i zmuszają Neige do zgłębienia swej tożsamości. Ten mocny i poruszający portret rodzinny, oparty na osobistej historii reżyserki na pewno zapisze się w pamięci widzów.

Brytyjska komedia „Jak wywołałem byłą żonę” opowiada historię Ruth i Charles’a – małżeństwa idealnego. Pieniądze, sława, piękny dom i ocean wolnego czasu, każdy chciałby tak żyć. Jednak ich domowa idylla zostanie wkrótce przerwana. Pewnego dnia małżonkowie biorą udział w seansie spirytystycznym, w czasie którego przypadkowo zostaje przywołany duch ekscentrycznej byłej żony Charlesa. Od tej pory wszyscy muszą radzić sobie z zaskakującym miłosnym trójkątem. Między żonami iskrzy, Elwira nie chce odejść, Charles nie wie, co robić, a Ruth pragnie jak najszybciej pozbyć się swojej rywalki…

W repertuarze Kina Studyjnego GCF są również filmy: „Cudak”, „Lokal zamknięty”, film dokumentalny „Moja kochana Vivian”, a dla najmłodszych widzów animacja „Elfinki”. Przez całe lato można odwiedzać, bezpłatnie, kino plenerowe w Gdyńskim Centrum Filmowym, w ramach „Lata na Patio”. Szczegóły na www.gcf.org.pl.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola