Wydarzenia
#5latRazem. Urodziny Gdyńskiego Centrum Filmowego
#5latRazem. Urodziny Gdyńskiego Centrum Filmowego

Charakterystyczny biały budynek przy Placu Grunwaldzkim w sercu Gdyni dla wielu osób stał się ulubionymi miejscem spotkań wokół filmu, i nie tylko. W najbliższy weekend kinomani mogą kupić urodzinowy karnet do Kina Studyjnego GCF, podzielić się swoimi wrażeniami związanymi z kinem, a także wziąć udział w wydarzeniach Festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Gdyńskie Centrum Filmowe otwarto uroczyście pięć lat temu, w niedzielę, 13 września 2015 roku, w przeddzień jubileuszowego, 40. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Odtąd co roku gości uczestników najważniejszego spotkania polskiej branży filmowej, a przez cały rok, przez siedem dni w tygodniu, zaprasza widzów do Kina Studyjnego GCF, a także na spotkania, warsztaty filmowe, wydarzenia specjalne. Budynek jest też siedzibą Gdyńskiej Szkoły Filmowej, gdzie swojego fachu uczą się utalentowani przyszli reżyserzy filmowi.

Zaplanuj 5 wyjść do kina

Z okazji piątych urodzin Gdyńskie Centrum Filmowe proponuje widzom zakup urodzinowego karnetu: pakietu pięciu biletów do Kina Studyjnego GCF w cenie 50 złotych. Oferta dostępna jest na miejscu, w kasie Kina Studyjnego GCF, od piątku do niedzieli, 11-13 września. Karnet można wykorzystać do końca 2020 roku .

W urodzinowy weekend, codziennie wieczorem, osoby spacerujące po Placu Grunwaldzkim będą mogły obejrzeć film z budowy Gdyńskiego Centrum Filmowego. Będzie on wyświetlany na ścianie Teatru Muzycznego.

#5latRazem. Pokażmy się!

Pod hasłem #5latRazem każdy może złożyć życzenia dla Przyjaciół i Znajomych GCF. Jakie mamy wspomnienia związane z tym miejscem? Dlaczego oglądamy filmy na kinowym ekranie? Czego sobie życzymy jako Widzowie? Filmiki z życzeniami można przesyłać na adres info@gcf.org.pl lub publikować na własnych profilach na Facebooku, oznaczając Gdyńskie Centrum Filmowe.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza również do zabawy fotograficznej w mediach społecznościowych. Widzowie Kina Studyjnego GCF to wyjątkowa społeczność, a urodziny są okazją, by poznać się lepiej. Kim jesteśmy, jak często chodzimy do kina, na jakie filmy, czy mamy swoje kinowe zwyczaje i ulubione miejsce na widowni – każdy chętny może o tym napisać i pokazać się na zdjęciu zrobionym w Gdyńskim Centrum Filmowym, publikując je na Instagramie bądź Facebooku, wraz z hasztagami: #5latRazem #ulubionemiejsce #najlepszekino #kinobezpopcornu #chodźdokina

Urodzinowe akcenty na weekend szykuje też kawiarnia FaBuła, bez której stali bywalcy nie mogą sobie wyobrazić Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Z czułości do świata

Piąte urodziny Gdyńskiego Centrum Filmowego zbiegają się z ważnym wydarzeniem: gdyńską edycją największego festiwalu kina dokumentalnego w Polsce, Millennium Docs Against Gravity. „Z czułości do świata”, hasło tegorocznej edycji, zaczerpnięto z mowy noblowskiej Olgi Tokarczuk. Oddaje ono ducha Festiwalu, który poprzez kino dokumentalne mówi o problemach współczesności.

Od 9 do 18 września w trzech salach kinowych Gdyńskiego Centrum Filmowego, od rana do późnego wieczora, można oglądać głośne dokumenty z całego świata, łącznie ponad 70 filmów, które wzbudzają emocje i zmuszają do refleksji. Czekają nas też s potkania z reżyserami i bohaterami filmów, debaty i warsztaty. W Konkursie Głównym 13 filmów walczy o Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni.

Niektóre seanse już się wyprzedały, ale na wiele tytułów można jeszcze upolować miejsca. Pojedyncze bilety w cenie 19 zł dostępne są na stronie www.gcf.org.pl oraz w kasie Kina Studyjnego GCF. Przy zakupie na miejscu 5 bilet ó w na seanse festiwalowe cena biletu wynosi 16 zł. Przy zakupie 10 biletów – cena spada do 13 zł.

W Kinie Studyjnym GCF obowiązują zasady związane z bezpieczeństwem epidemicznym: konieczność noszenia maseczek, dezynfekcji rąk i zachowania dystansu społecznego. Na widowni każdej z trzech sal kinowych dostępna w sprzedaży jest połowa miejsc.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola