Wydarzenia
2016 w GCF
2016 w GCF

W ciągu 2016 roku – pierwszym pełnym roku działalności Gdyńskiego Centrum Filmowego – Kino Studyjne GCF odwiedziło ponad 100 tysięcy widzów.

Na ekranach GCF zaprezentowano blisko 300 filmów. Prawie połowa z nich to tytuły reprezentujące kinematografię europejską. Co trzeci wyświetlany tu film był produkcji polskiej. Większość tytułów zaprezentowano premierowo.

Przez cały rok w GCF zbierano amatorskie nagrania filmowe, które zostaną wykorzystane w filmie dokumentalnym pt. „Gdynia, Moje Miasto”. Gdyńskie Centrum Filmowe to również działalność Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Filmy dyplomowe dwóch pierwszych roczników jej absolwentów zdobyły łącznie 76 nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach, a nominacji ponad 150!

W budynku GCF mieszczą się także galeria sztuki i księgarnia. Tutaj odbywają się warsztaty filmowe, spotkania z twórcami oraz liczne wydarzenia kulturalne. Sam obiekt wpisał się w pejzaż śródmieścia Gdyni. Otrzymał m.in. tytuł Budowy Roku 2015. Najbliższe otoczenie GCF – zrewitalizowany Plac Grunwaldzki i kolejka na Kamienną Górę – to miejsce, gdzie czas chętnie spędzają gdynianie i przybywający do Gdyni turyści. Uznano je za Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Pomorskiego 2016.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola