Kwitnąca idea. Warsztaty rękodzieła

Kwitnąca idea. Warsztaty rękodzieła na trawie obok Gdyńskiego Cenytrum Filmowego po filmie WYMYŚLIĆ ŚWIAT NA NOWO reż. Niger Walk, Richard Dale. Zamieńmy Plac Grunwaldzki w kwitnący Hyde Park! Ze skrawków tkanin powstaną kwiaty – symbole idei, narodów i uczuć. Niedziela, 15 maja 2022 roku, godzina 12.00. Wstęp wolny!

Partner:
Szwalnia Projektowa

Happening poprowadzi Szwalnia Projektowa z Gdyni: Anna Wilczyńska i Magdalena Tuchołka, które 10 lat temu zaprzestały projektowania i szycia ubrań, uznając je za nieuzasadnione. Już wtedy tonęliśmy w morzu fast fashion, a Moda jako taka przestała istnieć, zmieniając się w Nadprodukcję bardzo drogich, drogich, tanich i bardzo tanich ubrań.

Przez te 10 lat niewiele się zmieniło, ale na tyle dużo, by odzyskać wiarę w możliwość zmiany.

Dziś Szwalnia Projektowa działa zgodnie z ideą, że nie ma odpadów – są niewykorzystane zasoby. Używa tkanin będących nadwyżką produkcyjną. Realizując projekt z materiału powierzonego, zachowuje resztki, aż znajdą przeznaczenie, uznając je za pełnowartościowy surowiec. Sięga po produkty z wtórnego obiegu, przetwarzając stare ubrania w nowe obiekty.

Podczas Festiwalu tekstylne ścinki posłużą do wyrobu kwiatów, które „wyrosną” na Placu Grunwaldzkim. Zarazem będą formą swobodnej wypowiedzi. Uczestnicy zyskają poczucie wspólnoty, interakcji i zabawy, wytwarzając coś własnymi rękami.

Do zabawy może się przyłączyć każdy! Bez względu na wiek czy zdolności manualne.

O filmie:

Film odkrywa sekrety innowacyjnej koncepcji zmiany świata zwanej cyrkularnością. Chodzi o innowacyjny, zamknięty obieg gospodarczy, który eliminuje odpady i oszczędza zasoby planety.

 

  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę