Wydarzenia
Kwitnąca idea. Warsztaty rękodzieła
Kwitnąca idea. Warsztaty rękodzieła

Kwitnąca idea. Warsztaty rękodzieła na trawie obok Gdyńskiego Cenytrum Filmowego po filmie WYMYŚLIĆ ŚWIAT NA NOWO reż. Niger Walk, Richard Dale. Zamieńmy Plac Grunwaldzki w kwitnący Hyde Park! Ze skrawków tkanin powstaną kwiaty – symbole idei, narodów i uczuć. Niedziela, 15 maja 2022 roku, godzina 12.00. Wstęp wolny!

Partner:
Szwalnia Projektowa

Happening poprowadzi Szwalnia Projektowa z Gdyni: Anna Wilczyńska i Magdalena Tuchołka, które 10 lat temu zaprzestały projektowania i szycia ubrań, uznając je za nieuzasadnione. Już wtedy tonęliśmy w morzu fast fashion, a Moda jako taka przestała istnieć, zmieniając się w Nadprodukcję bardzo drogich, drogich, tanich i bardzo tanich ubrań.

Przez te 10 lat niewiele się zmieniło, ale na tyle dużo, by odzyskać wiarę w możliwość zmiany.

Dziś Szwalnia Projektowa działa zgodnie z ideą, że nie ma odpadów – są niewykorzystane zasoby. Używa tkanin będących nadwyżką produkcyjną. Realizując projekt z materiału powierzonego, zachowuje resztki, aż znajdą przeznaczenie, uznając je za pełnowartościowy surowiec. Sięga po produkty z wtórnego obiegu, przetwarzając stare ubrania w nowe obiekty.

Podczas Festiwalu tekstylne ścinki posłużą do wyrobu kwiatów, które „wyrosną” na Placu Grunwaldzkim. Zarazem będą formą swobodnej wypowiedzi. Uczestnicy zyskają poczucie wspólnoty, interakcji i zabawy, wytwarzając coś własnymi rękami.

Do zabawy może się przyłączyć każdy! Bez względu na wiek czy zdolności manualne.

O filmie:

Film odkrywa sekrety innowacyjnej koncepcji zmiany świata zwanej cyrkularnością. Chodzi o innowacyjny, zamknięty obieg gospodarczy, który eliminuje odpady i oszczędza zasoby planety.

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola