Wydarzenia
Warsztaty jogi śmiechu. Trwają zapisy!
Warsztaty jogi śmiechu. Trwają zapisy!

Spotykamy się na trawie obok GCF-u po filmie MISJA: SZCZĘŚCIE reż. Louie Psihoyos, Peggy Callahan. Sobota, 14 maja 2022 roku, godzina 13.00. Warsztaty jogi śmiechu to wydarzenie towarzyszące w ramach festiwalu Millennium Docs Against Gravity. 

Bo najlepszym lekarstwem jest śmiech! Darząc uśmiechem, uszczęśliwiasz serce. Skąd pochodzi joga śmiechu? Pomysł ten powstał w Indiach, zapoczątkowany przez doktora Madam Kataria w 1995 roku. Dziś na całym świecie jest ponad 6 tysięcy klubów śmiechu w ponad sześćdziesięciu krajach. Śmiech poprawia samopoczucie, obniża stres, dotlenia organizm, poprawia krążenie i zwiększa poziom hormonów szczęścia.

Zajęcia z jogi śmiechu pod okiem doświadczonej trenerki Sylwii Rutkowskiej to około 45 minut ćwiczeń – zadań, przy których wspólnie się śmiejemy, połączonych z pracą oddechową. Joga śmiechu jest dla każdego. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. Wystarczy odrobina chęci na nowe doświadczenia.

Zapisy (do 20 uczestników) pod adresem: info@gcf.org.pl. Należy również posiadać bilet na jeden z festiwalowych pokazów filmu „Misja: szczęście”.

O filmie:

Poruszający film zainspirowany bestsellerową pozycją „The Book of Joy”. Ukazuje spotkania dwóch wielkich myślicieli uhonorowanych Pokojową Nagrodą Nobla, które w efekcie doprowadziły do powstania tej znanej książki. Dalajlama i Desmond Tutu zetknęli się kilkakrotnie.

Twórcy filmu skupiają się na ostatnim spotkaniu w Dharamsali w Indiach. Obydwaj nazywali siebie „uszczypliwymi braćmi” i pokazywali, jak zachować pozytywne nastawienie do siebie w świecie, który nie skłania do optymizmu. Szczery uśmiech, oparcie się na nauce i wzajemny szacunek to podstawa dla tych dwóch wybitnych moralnych autorytetów, uczących nas, jak żyć w coraz bardziej niespokojnym świecie.

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola