Wydarzenia
Warsztaty plastyczne Lato na Patio
Warsztaty plastyczne Lato na Patio

Bezpłatne zajęcia dla dzieci i dorosłych.

Trwa LATO NA PATIO, nie tylko filmowe! Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na bezpłatne plenerowe warsztaty plastyczne – we wtorek i środę, 14 i 15 lipca 2020 roku. Zajęcia poprowadzi Grażyna Rigall – malarka, graficzka, ilustratorka książek dla dzieci.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy: edukacja@gcf.org.pl

Wtorek, 14 lipca, warsztaty dla młodzieży i dorosłych: Malowanie na szkle i monotypia 

Zajęcia dla młodzieży 13+ oraz osób dorosłych

Godzina 17.00

Czas trwania około 1,5 godziny

Monotypia to niezwykła i prosta technika graficzna, która pozwala wykonać tylko jedną odbitkę z namalowanego na szkle obrazu. 

Projekt, który wykonujemy będzie utrwalony w lustrzanym odbiciu, więc musimy zmobilizować nasz umysł do nieco innego projektowania niż zwykle.

Technika ta daje dużo możliwości! Praca wykonana w ten sposób może mieć walory bardzo malarskie, ale również bardzo graficzne, przypominające linoryt. Można uzyskać różnorodne struktury wykorzystując takie materiały jak tkanina, papier i różne formy organiczne.

Środa, 15 lipca, warsztaty dla dzieci: Ilustracje do przepisów kulinarnych

Zajęcia dla dzieci 10+ 


Godzina 11.00

Czas trwania około 2 godzin

Warsztaty związane są z powstaniem książki Baba Ali, czyli przepisy kulinarne kuchni tureckiej mojego ojca, który nie został kucharzem. Książka ta powstała na bazie przepisów Polaka urodzonego w Turcji.

Zadaniem uczestników warsztatów będzie wykonanie ilustracji – rozkładówki książki kucharskiej – do przepisu kulinarnego, którego używa się w ich domu, z którym związana jest jakaś ciekawa historia rodzinna.

Książek kucharskich jest mnóstwo, a każda z nich pokazuje, jak przyrządzić potrawy
w określony sposób. Często zachęcają nas smakowite zdjęcia, czasem jakiś inny element. Chodzi o to, aby przepis – oprócz informacji, jak go wykonać – miał również graficznie atrakcyjny sposób przedstawienia danej potrawy. Uczestnicy warsztatów będą mieli dodatkowe zadanie – tak dobrać środki wyrazu, aby efekt pracy wiązał się w jakiś sposób z historią ich rodziny.

PROWADZENIE: GRAŻYNA RIGALL

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale malarstwa. Malarka, autorka ilustracji dla dzieci, graficzka, prowadząca lekcje sztuki i warsztaty plastyczne dla dzieci. Jej pasją jest projektowanie i wykonywanie unikatowych lalek, które prezentuje na licznych wystawach w Polsce i na świecie.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola