BAJKA W CENTRUM | Ze słońcem w plecaku
BAJKA W CENTRUM | Ze słońcem w plecaku

Bajka w Centrum. ZE SŁOŃCEM W PLECAKU

 

 

Czerwiec to już ostatni dzwonek, by zaplanować wakacyjną podróż! Jak to zrobić? Skąd czerpać pomysły?

 

Z pomocą przyjdą bohaterowie bajek oraz Frajda nad morzem.  Agatka, Misie, Florka i Przedszkolaki oraz Pani Frajda podpowiedzą nam jak spakować się na bliższą i dalszą wyprawę.

 

A zadanie mamy niełatwe! Bo do plecaka trzeba zapakować słońce! Czy w ogóle jest to możliwe? Spróbujemy. A gdy to się już uda, to wyruszymy nad morze, w góry i do ZOO!  Będzie to niezapomniana przygoda, pełna radości, bo tak właśnie działa magia kina.

 

Po MOC wrażeń zapraszamy prosto z kinowego fotela w Gdyńskim Centrum Filmowym.

 

Do zobaczenia!

BAJKA W CENTRUM to cykl filmowy zapoczątkowany w Gdyńskim Centrum Filmowym w 2016 roku. Dla wielu dzieci, które uczestniczyły w dotychczasowych projekcjach, były to pierwsze kinowe doświadczenia w ich życiu!

 

Program opiera się w całości na polskiej animacji, prezentując najbardziej wartościowe, nagradzane na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą, rodzime produkcje animowane dla dzieci realizowane współcześnie.

 

Nie brakuje również powrotów do bohaterów filmowych z czasów dzieciństwa rodziców czy nawet dziadków dzisiejszych dzieci, takich jak Reksio czy Bolek i Lolek. Wspólne wyjście do kina staje się zatem przyjemnym doświadczeniem międzypokoleniowym.

 

Każdemu seansowi towarzyszy dodatkowa, powiązana z tematyką prezentowanych bajek, atrakcja: wspólna zabawa, zajęcia rekreacyjne, warsztaty plastyczne lub inne. To okazja, by młodzi widzowie wesoło spędzili czas, ale też dowiedzieli się czegoś ciekawego. Wśród poruszanych tematów są na przykład: relacje międzyludzkie, emocje, ekologia, ochrona przyrody, ochrona zdrowia.

 

 

W zestawie bajek prezentowanych 13 i 22 czerwca 2024 znajdą się bajki

 

 

 

1) Pamiętnik Florki „Podróż” (s. I, odc. 1): Nadeszły wakacje i Florka wyjeżdża z rodzicami nad morze. Spotyka tam swoją przyjaciółkę Józefinę. Razem z jej rodziną ryjówki udają się na plażę. Tu mamy odpoczywają na ręcznikach, młodsi bracia Józefiny bawią się w piasku, a Florka z przyjaciółką kąpią się w morzu. W pewnym momencie rodzice zauważają brak chłopców i rozpoczynają poszukiwania. Czy wakacyjna podróż będzie miała szczęśliwe zakończenie?

 

 

2) Mami Fatale „Italiano” (s. II, odc. 11): Obok domku Mami ląduje helikopter. Z wakacji we Włoszech wracają Cheddar i Pasta, wnuczęta Mami. Przywieźli Mami w prezencie specjalny przepis na lasagne, który kusi słowami: „Ten smak zabierze Cię do Włoch!”. Cheddar i Pasta wracają do domu, a Mami od razu zaczyna przygotowywać włoską lasagne. Kiedy Mami, Psina i Prosię próbują i biorą kęs – natychmiast znikają. I teleportują się na plażę w pobliżu Neapolu. Tak zaczyna się włoska przygoda, w trakcie której Prosię, całkiem niespodziewanie, spotyka miłość swojego życia.

 

 

 

3) Przytul mnie „Cała naprzód” (s. I, odc. 6): Po przypadkowym spotkaniu z ludźmi misie znajdują opuszczony kajak i bez wahania wypływają w pełen przygód rejs.

 

 

4) Przytul mnie „Wycieczka” (s. IV, odc. 6): Tatuś zaplanował dla Misia fascynującą wycieczkę po lesie. Mimo najlepszych chęci i rzekomej doskonałej znajomości terenu Tatuś szybko gubi drogę.

 

 

5)  Agatka „Agatka i znaczki” (s. II, odc. 9): Agatka dostaje od swojego brata kolekcję znaczków. Podczas układania dochodzi do drobnego wypadku i dziewczynka musi interweniować, umieszczając wszystkie postacie na właściwych miejscach.

 

 

6) Przedszkolaki „ZOO” (s. II, odc. 9): Jest ciepły, słoneczny, prawie letni dzień. Przedszkolaki wybierają się na wycieczkę do ZOO. Głównym celem odwiedzin w ZOO jest niedźwiedź brunatny. Dzieci widzą po drodze małpy. Małpy są bardzo zainteresowane maluchami i oglądają się z przedszkolakami nawzajem, zupełnie jakby to dzieci były „eksponatami na wystawie”. Niedźwiedź nie chce wyjść z kryjówki. Basia ze swoim misiem podchodzi do klatki i wtedy niedźwiedź się rusza. Idzie zobaczyć pluszową zabawką.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola