Bajka w centrum | Wyprawa po dźwięk. Wspólne muzykowanie
Bajka w centrum | Wyprawa po dźwięk. Wspólne muzykowanie

Była już magia, był też i teatr. Zgadniecie, co łączy obie dziedziny sztuki? Jedną i drugą wypełnia DŹWIĘK! W ramach ulubionego cyklu dla dzieci, zapraszamy Was na bajkowe warsztaty muzyczne. Czeka nas wspólne muzykowanie – granie i …śpiewanie. W końcu śpiewać każdy może, a zwłaszcza nad morzem!

 

W ramach kalambur muzycznych, nie tylko rozwiążemy filmowe zagadki, ale dotkniemy też klawiatury pianina, a w dłonie chwycimy mikrofon. Z pomocą dzieci z Akademii Rozgłos, stworzymy kinowy Chór Publiczności! Nie obędzie się jednak bez wokalnej rozgrzewki oddechowej, dykcyjnej i ruchowej – nasz chór, mimo że improwizowany, zachowa wszelkie standardy. Może w przyszłości spotkamy się ponownie na większej scenie?

 

 

BAJKA W CENTRUM to cykl filmowy zapoczątkowany w Gdyńskim Centrum Filmowym w 2016 roku. Dla wielu dzieci, które uczestniczyły w dotychczasowych projekcjach, były to pierwsze kinowe doświadczenia w ich życiu!

Program opiera się w całości na polskiej animacji, prezentując najbardziej wartościowe, nagradzane na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą, rodzime produkcje animowane dla dzieci realizowane współcześnie.

Nie brakuje również powrotów do bohaterów filmowych z czasów dzieciństwa rodziców czy nawet dziadków dzisiejszych dzieci, takich jak Reksio czy Bolek i Lolek. Wspólne wyjście do kina staje się zatem przyjemnym doświadczeniem międzypokoleniowym.

Każdemu seansowi towarzyszy dodatkowa, powiązana z tematyką prezentowanych bajek, atrakcja: wspólna zabawa, zajęcia rekreacyjne, warsztaty plastyczne lub inne. To okazja, by młodzi widzowie wesoło spędzili czas, ale też dowiedzieli się czegoś ciekawego. Wśród poruszanych tematów są na przykład: relacje międzyludzkie, emocje, ekologia, ochrona przyrody, ochrona zdrowia.

 

 

 

W zestawie bajek prezentowanych 18 i 23 lutego 2023 znajdują się wybrane odcinki kilku seriali animowanych: 

 

 

 

BOLEK I LOLEK MALI MUZYKANCI (9 minut)  

Serial animowany dla dzieci o przygodach Bolka i Lolka. W tym odcinku Bolek, Lolek i Tosia zakładają zespół muzyczny… 

 

MIŚ KUDŁATEK KOLOROWE PSOTY (10 minut)

Podczas gdy Agnieszka uczy się dodawać, Miś Kudłatek rysuje portet Łaciatka. Pokazuje go psiakowi, a ten zabiera mu go. Zaczynają się gonić i psosić. Agnieszka prosi ich aby poszli bawić się na podwórku. 

 

PRZYGODY MYSZKI KONCERT ŚWIERSZCZA (9 minut)

Przygody myszki mieszkającej w domku na polanie. Myszka naprawia popsute skrzypce świerszcza. W dowód wdzięczności świerszcz koncertuje pod oknem myszki… 

 

KOLOROWA ŁĄKA SKRZYPCE PASIKONIKA (10 min)

Animowana opowieść o życiu mieszkańców łąki.

Biedronka i Żuk poszukują porwanych przez wiatr skrzypiec Pasikonika.

 

HIP HIP HURA DLACZEGO PAW ZOSTAŁ WYRZUCONY Z PTASIEJ OPERY (13 min)

Hip-Hip i Hurra zostają zatrudnieni przez Pana Pawia, by rozwiązać zagadkę jego zwolnienia z pracy w „Ptasiej Operze” oraz zaskakującej decyzji o zamknięciu instytucji.

 

AGATKA I ŻABA KLEMENTYNKA (10 min)

Agatka nie chce iść do przedszkola, bo jest bardzo zmęczona. Twierdzi, że całą noc coś skrzeczało w przydomowej sadzawce i nie mogła spać. Julek drażni się z Agatką i podpowiada, że w ogródku jest jakiś straszny stwór. Agatka bierze Chomika Cyryla i postanawia sprawdzić przydomową sadzawkę. Ku jej zdziwieniu, na kamień wskakuje Żaba Klementyna, jak sama mówi o sobie, wybitna śpiewaczka i skarży się na ból gardła. Jest zmartwiona, bo właśnie ma śpiewać w operze. Agatka przynosi jej gorące mleko, a Żaba Klementyna, po udzieleniu wywiadu licznym reporterom, zaprasza ją do limuzyny. Występ Żaby kończy się katastrofą. Agatka i Cyryl zostają wywołani przez Konferansjera na scenę, aby ratować sytuację. Agatka jest przerażona, ale dzięki radom Cyryla ich przedstawienie kończy się sukcesem. W realnym świecie Agatka pokonuje tremę i chętnie idzie do przedszkola, w którym tego dnia mają odbyć się występy przedszkolaków. 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola