Wydarzenia
Wracamy! Do zobaczenia od 21 maja
Wracamy! Do zobaczenia od 21 maja

Wracają seanse filmowe na dużym ekranie. Po trzech miesiącach przerwy Widzów zaprasza Kino Studyjne GCF. W repertuarze filmy nagrodzone Oscarami, pokazy przedpremierowe, najbardziej oczekiwane tytuły sezonu! W sprzedaży dostępna jest połowa miejsc na widowni.

Najlepszy film roku, najlepsza aktorka pierwszoplanowa, najlepsza reżyseria. Trzy Oscary powędrowały w tym roku do twórców „Nomadland”. Kino Studyjne GCF zaprasza na przedpremierowe pokazy. Główną bohaterką filmu jest kobieta po sześćdziesiątce, Fern (Frances McDormand). Po gospodarczym upadku robotniczego miasteczka w Nevadzie pakuje swojego vana i wyrusza w drogę, odkrywając życie poza ramami konwencjonalnego społeczeństwa jako współczesna nomadka.

„Nomadland”, trzeci film fabularny reżyserki Chloé Zhao, przedstawia historię Lindy May, Swankie i Boba Wellsa, prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej podróży po rozległym amerykańskim Zachodzie. Zanim film uhonorowała Amerykańska Akademia Filmowa, zdążył on zdobyć dwa Złote Globy dla najlepszego filmu dramatycznego i za najlepszą reżyserię, Złotego Lwa dla najlepszego filmu na 77. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, a także Złotą Żabę w Konkursie Głównym i Nagrody FIPRESCI EnergaCAMERIMAGE 2020.

Dwie statuetki Oscara otrzymał „Ojciec”: za najlepszy adaptowany scenariusz dla Floriana Zellera i Christophera Hamptona oraz dla najlepszego aktora, sir Anthony’ego Hopkinsa. Wcześniej film został uhonorowany dwiema nagrodami BAFTA. „Ojciec” t o przejmujący obraz o przemijaniu i miłości. Olivia Colman gra Annę, która stara się opiekować osiemdziesięcioletnim ojcem. Anne martwi się stanem ojca, który wykazuje oznaki demencji.

Anthony ma raz lepsze raz gorsze dni, potrafi kaprysić, odrzuca kolejnych opiekunów, proponowanych przez córkę. Anne widzi, jak ojciec powoli gaśnie. Film wspaniale pokazuje relacje ojca i córki, jest pełen refleksji nad kruchością ludzkiego życia. Ten wspaniale zrealizowany dramat, koncentrując się na relacji ojciec-córka, połączył na planie wspaniałe aktorskie indywidualności, dwoje zdobywców Oscara: Anthony’ego Hopkinsa i Olivię Colman.

Najlepszy pełnometrażowy film animowany i najlepsza muzyka – w tych kategoriach w stawce Oscarowej w tym roku triumfowała nowa animacja studia Pixar „Co w duszy gra”. Jej bohater, Joe Gardner prowadzi zespół muzyczny w gimnazjum. Jego prawdziwą pasją jest jednak jazz. Nauczyciel dostaje życiową szansę, aby zagrać w najlepszym klubie jazzowym w mieście. Jeden nieostrożny krok sprawia jednak, że prosto z nowojorskiej ulicy trafia w Przedświaty. W tym niezwykłym miejscu przebywają nowe dusze, zanim zejdą na Ziemię. Tutaj otrzymują osobowość, a wraz z nią swoje dziwactwa i pasje. Joe przeżywa kryzys, zaczyna zadawać sobie pytania: „Po co tu jestem? Jaki jest cel mojego życia?”.

 

Kino Studyjne GCF zaprasza również „Ludzki głos” – pierwszy wspólny film Pedra Almodóvara i Tildy Swinton, a zarazem pierwszy zrealizowany po angielsku tytuł w dorobku hiszpańskiego reżysera. Bohaterka filmu – zakochana, poniżona, zdesperowana – prowadzi swoją ostatnią telefoniczną rozmowę z mężczyzną, który od niej odszedł. W mieszkaniu w towarzystwie spakowanych walizek kochanka i jego osieroconego psa, miotając się od wściekłości do smutku, trawi miłosną katastrofę. Nakręcony w czasie pandemii, średniometrażowy, luźno inspirowany sztuką Jeana Cocteau „Ludzki głos” to esencja almodovarowskiego świata. Filmowi towarzyszy rozmowa, w której reżyser i jego nowa muza dopowiadają ten wątek. Rozdzieleni przez pandemię, ze swoich domów mówią o pracy nad filmem, miłości do kina, inspiracjach i – wspólnych! – planach na niedaleką przyszłość.

W niedzielny wieczór, 23 maja, w repertuarze Kina Studyjnego GCF jest jedyny w nadchodzącym tygodniu pokaz przedpremierowy filmu „Supernova”. To przepiękna historia miłosna ze zdobywcą Oscara Colinem Firthem i nominowanym do Oscara Stanleyem Tuccim w rolach głównych. Sam i Tusker są razem od ponad 20 lat i kochają się bezgranicznie. Kiedy okazuje się, że niedługo mogą zostać rozdzieleni przez chorobę Tuskera, wyruszają w długą podróż i cieszą się z każdej spędzonej wspólnie chwili. Z każdym kolejnym dniem odkrywają jednak, że podchodzą zupełnie inaczej do tego, co jeszcze przed nimi, a ich związek zostaje wystawiony na najtrudniejszą próbę.

W repertuarze Kina Studyjnego GCF są też między innymi filmy: „Soud of Metal” , „Świat, który nadejdzie”, „Martin Eden”, „Wolka”, a także laureat Złotych Lwów na ostatnim Festiwalu w Gdyni, film animowany „Zabij to i wyjedź z tego miasta”.

Szczegóły oraz możliwość zakupu biletu on-line TUTAJ.

Kino działa w reżimie sanitarnym, zgodnie z którym w sprzedaży dostępna jest połowa miejsc na widowni, w każdej z trzech sal kinowych – Warszawie, Goplanie i Morskim Oku. Dzięki temu widzowie mogą zachować bezpieczny dystans. Wszystkich obowiązuje konieczność dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola