Wydarzenia
Lato na Patio. Kino Plenerowe i nie tylko
Lato na Patio. Kino Plenerowe i nie tylko

Kino plenerowe działa na charakterystycznym czerwonym patio obok budynku Gdyńskiego Centrum Filmowego przy Placu Grunwaldzkim w Gdyni, niedaleko śródmiejskiej plaży. Wstęp na pokazy jest bezpłatny, jednak liczba dostępnych miejsc pozostaje ograniczona. 

W związku z sytuacją epidemiologiczną organizatorzy dbają o zachowanie zasad bezpieczeństwa zgodnych z regulaminem dostępnym na stronie www.gcf.org.pl. Wszystkich uczestników obowiązuje konieczność dezynfekcji rąk i zachowania dystansu społecznego, o czym przypominają informacje umieszczone na patio. W przypadku złej pogody organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania wydarzeń.

W ramach akcji LATO NA PATIO codziennie o godzinie 15.00 można zobaczyć „Filmy z Gdyni”, czyli filmy dyplomowe i etiudy studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Są wśród nich krótkie metraże nagradzane na wielu festiwalach filmowych w Polsce i za granicą. Wakacyjną atmosferę wprowadzają fragmenty koncertów z cyklu „GSF on Stairs”, zarejestrowanych latem ubiegłego roku. Przeboje muzyki filmowej, z towarzyszeniem muzyków pod kierownictwem L.U.C. Łukasza Rostkowskiego śpiewają między innymi Maria Sadowska, Anna Dereszowska i Magdalena Kumorek. Można też wysłuchać konferencji prasowych z udziałem twórców filmów z konkursu głównego ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, a także obejrzeć wybrane odcinki Kroniki Festiwalowej.

W poniedziałki, środy i piątki warto wpaść na czerwone patio z dziećmi. W te dni zawsze o godzinie 10.00 wyświetlane są filmy animowane, znane najmłodszym widzom Kina Studyjnego GCF z cieszącego się wielką popularnością cyklu poranków filmowych „Bajka w Centrum”. Jeszcze w czerwcu dzieci będą mogły obejrzeć po kilka odcinków takich serii, jak „Rodzina Treflików”, „Przytul mnie”, „Żubr Pompik” oraz klasyki gatunku, czyli „Bolka i Lolka”.

LATO NA PATIO na weekend to zawsze dwa pełnometrażowe seanse filmowe. W kolejne piątki Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na przegląd kultowych dzieł takich twórców, jak David Lynch, Jean-Pierre Jeunet, Marc Caro. Najbliższe pokazy to: „Prosta historia” (5 czerwca), „Miasto zaginionych dzieci” (12 czerwca), „Delicatessen” (19 czerwca), „Człowiek słoń” (26 czerwca). W soboty z kolei można nadrobić kinowe zaległości i obejrzeć filmy, które jeszcze niedawno gościły na dużym ekranie, między innymi: „Dziewczyna we mgle” (6 czerwca), „Borg/McEnroe” (13 czerwca), „Loveling” (20 czerwca), „Anioł” (27 czerwca).

Informacje o kolejnych seansach planowanych w kinie plenerowym Gdyńskiego Centrum Filmowego warto śledzić na jego stronie internetowej oraz Facebooku. Warto podwójnie, bo wkrótce ukażą się szczegóły dodatkowych zajęć warsztatowych i rekreacyjnych – na przykład sesji jogi czy spotkań dla psiarzy – jakie również przewiduje LATO NA PATIO.

Partnerami projektu są Gdynia Rodzinna i Centrum Aktywności Seniora w Gdyni.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola