Wydarzenia
BAJKA W CENTRUM | EKO POSTAWA – WIELKIE BRAWA
BAJKA W CENTRUM | EKO POSTAWA – WIELKIE BRAWA

Wiedzieliście, że podczas spaceru na plaży można spotkać najprawdziwszą fokę? Co zrobić, gdy ją zobaczymy? Czy można ją pogłaskać, czy można do niej podejść, kogo należy zawiadomić? O ekologii ważnej dla zwierzaków i dla nas – ludzi – dowiecie się podczas lutowej Bajki w Centrum. A o dobrą zabawę Najmłodszych zadba Treflik 😉

 

Poranek jest realizowany we współpracy z Fundacją Trefl, która prowadzi właśnie społeczną kampanię pod hasłem „EKO POSTAWA – WIELKIE BRAWA!”.

 

Porozmawiamy między innymi o chronionych gatunkach zwierząt. Spotkamy się z wolontariuszkami Błękitnego Patrolu WWF, które opowiedzą dzieciom o tym, co zrobić, kiedy na plaży w Gdyni spotkamy prawdziwą fokę.

 
  • CZWARTEK, 22.02.24, 9:30
  • SOBOTA, 24.02.24, 10:00
 

BILETY do nabycia w kasie kina GCF lub na stronie internetowej KLIK

 

W zestawie BAJEK prezentowanych 22 i 24 lutego 2024 znajdą się odcinki Rodziny Treflików z motywem ekologii:

 

„Wielki apetyt” przeciwdziałanie marnotrawstwu

„Smog” zanieczyszczanie powietrza

„Majster klepka” zero waste

„Moje drzewo” dbanie o naturę

„Śmieci” segregacja śmieci

 

 

BAJKA W CENTRUM to cykl filmowy zapoczątkowany w Gdyńskim Centrum Filmowym w 2016 roku. Dla wielu dzieci, które uczestniczyły w dotychczasowych projekcjach, były to pierwsze kinowe doświadczenia w ich życiu!

Program opiera się w całości na polskiej animacji, prezentując najbardziej wartościowe, nagradzane na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą, rodzime produkcje animowane dla dzieci realizowane współcześnie.

Nie brakuje również powrotów do bohaterów filmowych z czasów dzieciństwa rodziców czy nawet dziadków dzisiejszych dzieci, takich jak Reksio czy Bolek i Lolek. Wspólne wyjście do kina staje się zatem przyjemnym doświadczeniem międzypokoleniowym.

Każdemu seansowi towarzyszy dodatkowa, powiązana z tematyką prezentowanych bajek, atrakcja: wspólna zabawa, zajęcia rekreacyjne, warsztaty plastyczne lub inne. To okazja, by młodzi widzowie wesoło spędzili czas, ale też dowiedzieli się czegoś ciekawego. Wśród poruszanych tematów są na przykład: relacje międzyludzkie, emocje, ekologia, ochrona przyrody, ochrona zdrowia.

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola