Projekcje filmowe dla 368 widzów jednocześnie. Starannie wybrane tytuły.
Warszawa, Goplana, Morskie Oko. Trzy sale Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego, wyposażone w wygodne fotele oraz wysokiej klasy projektory 4K oraz nagłośnienie 7.1., są już do dyspozycji widzów. Swoimi nazwami nawiązują do tradycji kinowych w Gdyni.
Największa, sala Warszawa dla 227 widzów, upamiętnia zamknięte pod koniec ubiegłego stulecia kino, które mieściło się w centrum miasta, przy ulicy Świętojańskiej. Nowa sala kinowa może również pełnić funkcję teatralną i koncertową. Sala Goplana, z widownią na 96 miejsc, przypomina swą nazwą kino, które do lat 90. funkcjonowało przy ulicy Żeromskiego.
Nazwa najbardziej kameralnej sali, Morskie Oko, przywołuje pamięć o przedwojennym gdyńskim kinoteatrze. Legendarny budynek, zburzony później podczas wojny, mieścił się niedaleko śródmiejskiej plaży, na końcu dzisiejszej ulicy Armii Krajowej. Właśnie tam w 1930 roku swoją premierę miał film „Wiatr od morza”, zrealizowany na podstawie powieści Stefana Żeromskiego.
Repertuar Kina Studyjnego GCF opiera się na premierowych pokazach filmów polskich, europejskich, studyjnych i artystycznych z całego świata, nagradzanych na międzynarodowych festiwalach filmowych. Ważny element oferty programowej to starannie wybrane pozycje przeznaczone dla młodej widowni, dla seniorów, edukacja filmowa dla dzieci i młodzieży oraz prezentacja dorobku studentów szkół filmowych i młodych twórców amatorów.
Podstawowy repertuar kina wzbogacą pokazy specjalne, połączone ze spotkaniami z twórcami. Nie zabraknie przeglądów czy to narodowych kinematografii, czy dorobku wybitnych twórców światowego kina. Okolicznościowe przeglądy tematyczne organizowane będą z innymi gdyńskimi instytucjami kultury.
Kino Studyjne GCF rozwija się we współpracy z Siecią Kin Studyjnych i Lokalnych w Polsce oraz organizacją Europa Cinemas. W grudniu 2015 roku będzie gospodarzem Forum Wokół Kina, cyklicznej imprezy środowiska związanego z dystrybucją i rozpowszechnianiem filmów.