Wydarzenia
Na co do Kina Studyjnego GCF? PREMIERY i PRZEDPREMIERY
Na co do Kina Studyjnego GCF? PREMIERY i PRZEDPREMIERY

Kilka premier w repertuarze – w tym polskie filmy nagrodzone na Festiwalu w Gdyni – to dobry powód, by wybrać się do Kina Studyjnego GCF. W sprzedaży dostępna pozostaje połowa miejsc na widowni, a widzów obowiązuje konieczność noszenia maseczek.

Zagraniczną premierą tygodnia – w repertuarze od 5 marca 2021 roku – jest film pod tytułem „Obiecująca. Młoda. Kobieta”, który zelektryzował publiczność na festiwalu Sundance. Jest prowokacyjny i buntowniczy, określany jako „arcydzieło” i „jeden z najlepszych filmów roku”. Główna bohaterka Cassie – w tej roli Carrey Mulligan – jest niesamowicie inteligentna, kusząco przebiegła, a nocą prowadzi sekretne, podwójne życie. Nieoczekiwane spotkanie da jej szansę naprawienia błędów z przeszłości…

A co dla miłośników polskiego kina?

Animacja Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to wyjedź z tego miasta” podbiła publiczność na pokazach przedpremierowych, teraz wchodzi do regularnego repertuaru polskich kin. To pierwszy film animowany nagrodzony Złotymi Lwami, najważniejszą nagrodą Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Dzięki artystycznej wizji przenosimy się do Łodzi, jaką twórca pamięta z dzieciństwa i gdzie może rozliczyć się z trudnymi tematami z przeszłości. Głosu postaciom użyczyły znakomitości polskiej kultury, między innymi: Andrzej Wajda, Gustaw Holoubek, Krystyna Janda, Irena Kwiatkowska, Barbara Krafftówna, Anna Dymna, Marek Kondrat i inni. Muzycznie film opatrzono utworami Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout.

„Każdy ma swoje lato” to wyróżniona na ostatniej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych kameralna opowieść o młodzieńczym buncie, pierwszej miłości i głęboko skrywanych rodzinnych tajemnicach. Na ekranie pojawiają się aktorzy młodego pokolenia, między innymi Sandra Drzymalska, również nagrodzona w Gdyni. Akcja debiutanckiego filmu Tomasza Jurkiewicza rozgrywa się w niewielkim miasteczku pod Krakowem. Pogrążoną w marazmie lokalną społeczność niespodziewanie budzi przyjazd młodej dziewczyny, której pojawienie się burzy spokój trzypokoleniowej rodzin

W tym tygodniu Kino Studyjne GCF przypomina również film Piotra Domalewskiego „Jak najdalej stąd”, nagrodzony w Gdyni za reżyserię i rolę debiutującej na ekranie Zofii Stafiej. Jej bohaterka, Ola, to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec, sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. Los przeznacza jej nie lada wyzwanie – w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do Polski. W filmie zagrali również m.in. Arkadiusz Jakubik , Tomasz Ziętek i Kinga Preis . Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński jr , a muzykę skomponowała Hania Rani .

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola