Wydarzenia
Kino pod choinkę: MULTIMEDIA
Kino pod choinkę: MULTIMEDIA

Klasyka polskiego kina, po rekonstrukcji cyfrowej, oraz wybór audiobooków w filmowej Księgarni GCF.

Najważniejsze filmy w historii polskiego kina, kolekcje filmowe złożone z dzieł jego wybitnych twórców, a także coś do słuchania, czyli literatura w mistrzowskich interpretacjach gwiazd sceny i ekranu – to multimedialna oferta pierwszej filmowej księgarni w Trójmieście, którą otwarto w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Miłośnicy klasyki polskiego kina mogą tu uzupełnić swoją domową filmotekę o nowe edycje największych dzieł, poddanych rekonstrukcji cyfrowej. Dostępne są między innymi „Faraon” w reżyserii Jerzego Kawalerowicza, „Eroica” Andrzeja Munka czy filmy Andrzeja Wajdy, takie jak „Popiół i diament”, „Niewinni czarodzieje” i „Wesele”. Są też starsze i nowsze komedie, między innymi „Giuseppe w Warszawie” Stanisława Lenartowicza i „Vabank” Juliusza Machulskiego.

Oferta Księgarni GCF obejmuje również starannie wydane, wyselekcjonowane zestawy filmów, na przykład kolekcję tytułów z filmografii Jana Jakuba Kolskiego czy Krzysztofa Kieślowskiego, a także wybór filmów, w których wystąpił Zbigniew Cybulski.

Pomysłem na świąteczny prezent dla najmłodszych mogą być audiobooki. Księgarnia GCF oferuje literaturę dla dzieci i młodzieży w mistrzowskich interpretacjach znanych aktorów, m.in. „Przypadki Robinsona Crusoe” w lekturze Andrzeja Chyry, „Awanturę o Basię” – Krystyny Jandy, „Tajemniczy Ogród” – Mai Komorowskiej, „20 000 mil podmorskiej żeglugi” – Macieja Stuhra. Z myślą o starszych czytelnikach można wybrać np. „Kubusia Fatalistę” czytanego przez Cezarego Pazurę, „Panią Bovary” w interpretacji Małgorzaty Kożuchowskiej i wiele innych.


Pierwsza filmowa księgarnia w Trójmieście

Obok multimediów oferta pierwszej filmowej księgarni w Trójmieście obejmuje kilkaset pozycji książkowych. Są wśród nich unikatowe albumy fotografii oraz publikacje poświęcone ikonom światowego kina. Ważną część oferty stanowią bogato ilustrowane biografie twórców filmowych, polskich i zagranicznych.

Księgarnia GCF współpracuje z kilkunastoma wydawnictwami specjalizującymi się w tematyce związanej ze sztuką filmową, a także instytucjami, m.in. z Narodowym Centrum Kultury oraz Muzeum Kinematografii w Łodzi, które wydało obszerną monografię pt. „Filmy Romana Polańskiego w światowym plakacie filmowym”, również dostępną w Gdyni.

Działając po sąsiedzku z Kinem Studyjnym i Gdyńską Szkołą Filmową, Księgarnia GCF oferuje również fachowe poradniki i książki skierowane do studentów reżyserii czy filmoznawstwa, a poświęcone tajnikom reżyserii, montażu, fotografii, scenariopisarstwa i innych pokrewnych dziedzin. Połączona z księgarnią galeria sztuki prezentuje wystawy czasowe artystów związanych z kinem bądź podejmujących w swojej twórczości tematy filmowe.

Księgarnia/Galeria GCF mieści się na parterze Gdyńskiego Centrum Filmowego. Zaprasza od wtorku do soboty w godzinach 11.00 – 19.00.

dziewoński - eroica dvd.jpg  kawalerowicz - faraon dvd.jpg  pszoniak - wesele dvd.jpg  wajda - popiół i diament dvd.jpg

janda audiobook.jpg  komorowska audiobook.jpg  pazura audiobook.jpg  stuhr audiobook.jpg

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola