Wydarzenia
Debata: punkt krytyczny
Debata: punkt krytyczny

Dyskusja po filmie „Punkt krytyczny. Energia OdNowa”.

Czy przyszłość oparta na węglu i ropie ma rację bytu? Dlaczego tak mocno cierpimy z powodu smogu? W jaki sposób skutecznie zmniejszyć poziom zanieczyszczenia powietrza? Czy nasze codzienne wybory wpływają na klimat? Co hamuje zrównoważony rozwój Polski? Na te i inne pytania zaraz po projekcji filmu odpowiedzą eksperci; ekolodzy, naukowcy, inżynierowie.

Wydarzenie w ramach festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Debata w Gdyńskim Centrum Filmowym (sala Warszawa) – niedziela, 21 maja 2017 roku, po filmie pt. „Punkt krytyczny. Energia odNowa” (początek o godzinie 17.00, film trwa 83 minuty).

Wstęp na debatę jest wolny, a bilety na film można kupić on line w zakładce „Kino Studyjne”.

Podczas debaty nie zabraknie wątku wpływu zmiany klimatu dla naszego codziennego życia, ale także rozwiązań dla „Punktu krytycznego”, w którym się znaleźliśmy. Eksperci poruszą tematy elektrowni wiatrowych, kopalni oraz rozwiązań, które mają pomóc złagodzić zmianę klimatu. Podczas spotkania będzie można porozmawiać o tym, co każdy z nas mógłby zrobić, by wpłynąć na politykę klimatyczną. Zapraszamy wszystkich, którym klimat, czysty rozwój i środowisko w jakim żyją nie są obojętne.

W debacie udział wezmą: 

Łukasz Bluszcz – reżyser filmu „Punkt Krytyczny. Energia OdNowa”

Tobiasz Adamczewski – ekspert ds. klimatu i energii w Fundacji WWF Polska i były członek zespołu negocjacyjnego ds. klimatu w Ministerstwie Środowiska

gość specjalny – ekspert z Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej (PSEW), której celem jest tworzenie korzystnych warunków inwestowania w energetykę wiatrową w Polsce i systematyczny wzrost wykorzystania energii wiatru, jako czystego źródła generacji energii elektrycznej

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola