Wydarzenia
100 LECIE WARNER BROS | BEZ PRZEBACZENIA
100 LECIE WARNER BROS | BEZ PRZEBACZENIA

Razem ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych świętujemy 100. urodziny Warner Bros!

 

Wyprodukowali CasablankęBullita i Chłopców z ferajny, wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca – wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner!

 

W tym roku założona przez nich Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia, a wraz z nią świętujemy i my – Stowarzyszenie Kin Studyjnych!

 

Od kwietnia Stowarzyszenie Kin Studyjnych zaprasza do ponad 50 kin studyjnych w całej Polsce, gdzie na dużych ekranach zostaną wyświetlone kultowe tytuły, niesamowite historie, ekranizacje bestsellerowych powieści. Z dzisiejszej perspektywy możemy śmiało powiedzieć, że większość z nich wcale się nie zestarzała i wciąż działają na naszą wyobraźnię. Dziewiąty tytuł z jubileuszowego cyklu – BEZ PRZEBACZENIA – w reżyserii Clinta Eastwooda zaprezentujemy pod koniec sierpnia!

 

22 sierpnia (wtorek), godz. 18:00 | Bilety w sprzedaży w kasie kina GCF lub na naszej stronie w zakładce REPERTUAR.

 

Moralitet wpisany w konwencję westernu. Historia byłego rewolwerowca Williama Munny’ego, który podejmuje się zabicia kowbojów winnych oszpecenia prostytutki. Przeszkodą w wykonaniu zadania okazuje się szeryf, który w imię prawa nie chce dopuścić do wymierzenia sprawiedliwości. Clint Eastwood nie chciał się pogodzić ze śmiercią swojego ukochanego gatunku filmowego – westernu – i sięgnął po scenariusz napisany w latach 80. przez Davida Webba Peoplesa (Łowca androidów). Dzięki temu stworzył prawdziwe arcydzieło gatunku, przyczyniając się do wskrzeszenia kina o Dzikim Zachodzie. Bez przebaczenia to nie tylko opowieść rozgrywająca się w Big Whisky w latach 90. XIX wieku, ale i film na swój sposób współczesny, mówiący o złu, które nieukarane przeradza się w jeszcze większe zło. A także film o przemocy – w czasach Far Westu służącej do zaprowadzania ładu, natomiast dziś będącej nie gwarantem bezpieczeństwa, lecz elementem destrukcji i rozkładu. | Piotr Kletowski, NoweHoryzonty.pl

 

Film zdobył 4 Oscary w kategoriach: najlepszy film (Clint Eastwood), najlepszy aktor drugoplanowy (Gene Hackman), najlepszy reżyser (Clint Eastwood), najlepszy montaż (Joel Cox).

 

Reżyseria: Clint Eastwood | Rok produkcji: 1992

 

Szczegółowy HARMONOGRAM kolejnych projekcji dostępny TUTAJ!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola