Thumbnail
21. MDAG | Pamięć jest wieczna | pokaz filmu ze spotkaniem

Spotkanie z psycholożką Beatą Pawlik: Choroba, z którą będziemy żyć

 

Partner: Gdańskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera

 

Światowa Organizacja Zdrowia przewiduje, że łączna liczba osób dotkniętych demencją w 2030 r. wyniesie ponad 75,5 miliona, a do 2050 r. liczba ta się podwoi. Spowodowane jest to między innymi starzeniem się społeczeństw w krajach wysoko rozwiniętych. Czym dokładnie jest demencja oraz choroba Alzheimera? Jakie są ich symptomy oraz na czym polega ich leczenie? Jak poradzić sobie z osobliwym zachowaniem chorego, jak wygląda nowoczesne leczenie i w jaki sposób opiekunowie powinni zadbać o siebie? Z chorobą Alzheimera będziemy żyć – i musimy się tego nauczyć. Podczas spotkania poznamy najlepsze rozwiązania oraz dobre praktyki we wspieraniu opiekunów osób żyjących z chorobą Alzheimera i innymi chorobami otępiennymi.

 

Gościni:

 

Beata Pawlik – psycholożka, dra nauk humanistycznych w zakresie psychologii, specjalność kliniczna, osoba w długoletnim doświadczeniem w pracy z osobami z demencją , od wielu lat współpracuje ze Stowarzyszeniem wspierając rodziny dotknięte chorobą Alzheimera poprzez prowadzenie grupowych i indywidualnych zajęć z chorymi i opiekunami osób chorych.

 

Gdańskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera powstało w sierpniu 1994 roku celem niesienia pomocy rodzinom dotkniętym chorobą Alzheimera i pokrewnymi schorzeniami otępiennymi. W chwili obecnej Stowarzyszenie skupia 353 osoby (opiekunów i chorych). Działamy na terenie całego województwa. Zajmujemy się: szerokim zakresem poradnictwa, programem grupowej i indywidualnej terapii psychologicznej i terapii psychomotorycznej osób z chorobą Alzheimera, prowadzeniem grup wsparcia dla opiekunów chorych, organizowaniem imprez integracyjnych oraz kształceniem opiekunów.

 

Prowadząca:

 

Małgorzata Muraszko

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola