Nick Bollettieri, trener dzieci – mistrzów, o których mówi dziś, jak o posiadanych dziełach sztuki: mój Andre (Agassi) lub moja Serena (Williams) Nie chcielibyśmy mieć go za wroga ani za przyjaciela. Zgodził się wziąć udział w filmie, aby zapewnić sobie sławę na wieki, choć jego szkoła przypominała więzienie, a problemy z psychiką przyszłych mistrzów i mistrzyń znane były wszystkim. Po seansie zapraszamy do rozmowy z A leksandrą Zienowicz-Wielebską, psycholog sportową, rekomendowaną Psycholog Polskiego Komitetu Olimpijskiego, wykładowcą z sopockiego wydziału Uniwersytetu SWPS.
Nick Bollettieri stworzył szkołę tenisową dla dzieci gwarantując sobie zyski z przyszłych sukcesów swoich podopiecznych. Treningi od godziny 6 rano do godziny 9 wieczorem. Bolletteri to szczególny przykład narcyza – nie jest w stanie przypomnieć sobie imion swoich ośmiu żon, a o własnych wychowankach mówi, jak chłopak z ferajny o posiadanych dziełach sztuki: mój Andre (Agassi) lub moja Serena (Williams). Nie chcielibyśmy mieć go za wroga ani za przyjaciela.
A leksandra Zienowicz-Wielebska, psycholog działająca w branży sportowej i filmowej. Absolwentka psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz studi ó w podyplomowych Psychologia w sporcie pozytywnym na Uniwersytecie SWPS WZ. Sopot. Członek Zespołu Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Certyfikowany Psycholog Sportu II Klasy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz rekomendowany Psycholog Polskiego Komitetu Olimpijskiego (2015 r., 2017 r.). Od 2015 r. związana z kadrą narodową senior ó w w gimnastyce sportowej, od 2016 r. z kadrą narodową gimnastyki artystycznej. Wice Prezes Fundacji Sportu Pozytywnego, gdzie współprowadzi projekty naukowe, edukacyjne oraz szkoleniowe.
Do kina przychodzi się po emocje, ale również ze swoimi własnymi uczuciami – w jaki spos ó b połączyć te dwa światy? Podczas comiesięcznych spotkań będziemy rozmawiać o kwestiach fundamentalnych dla naszego życia i dobrego funkcjonowania w świecie, takich jak: miłość, pasja, samotność, zmiana. Polem dyskusji będą filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, kt ó re jak w soczewce skupiają ludzkie życie. Po filmach wraz z zaproszonymi gośćmi – ekspertami z Uniwersytetu SWPS Sopot – będziemy prowadzić dyskusyjny klub filmowy, czyli rozmawiać i konfrontować wsp ó lne emocje oraz światopoglądy. Głównym celem cyklu jest pokazanie w jaki spos ó b możemy wykorzystywać film jako narzędzie do pracy z własnymi emocjami.
Kurs filmoterapii – doświadczalne spotkania po filmie. Podczas spotkań widzowie będą mieli okazję poznać na czym polega filmoterapia i jakie narzędzia się w niej stosuje. O programie Filmoterapii można przeczytać na: www.filmoterapia.pl