TOUCH ME NOT
TOUCH ME NOT

Nagrodzone Złotym Niedźwiedziem na Berlinale „Touch Me Not” to oda do ludzkiego ciała i związanych z nim pragnień, a przede wszystkim – to wezwanie do akceptacji odmienności. Adina Pintilie testuje w swoim filmie terapeutyczny potencjał dotyku, obnażenia ciała i emocji, a towarzyszy jej w tym trójka bohaterów. Każdy z nich mierzy się przed kamerą z tym, co ich blokuje, ogranicza, przeraża. Obserwując relacje między nimi, Pintilie stawia pytania o to, jak rozumiemy „intymność”, „piękno”, „związki” czy „pożądanie”. W czasach, w których ciała – choćby kobiet, czy niepełnosprawnych – stały się polem ideologicznej bitwy to nagość okazuje się manifestacją wolności.

„Touch Me Not” Adiny Pintilie od piątku w najlepszych kinach w Polsce

„Touch Me Not”, zdobywca Złotego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie już od najbliższego piątku w najlepszych kinach w Polsce. Filmowi o potrzebie samoakceptacji, który przygląda się relacjom, jakie mamy z własnym ciałem; będą towarzyszyć pokazy specjalne połączone z warsztatami i dyskusjami.

Już sama konfrontacja z tym filmem uruchamia swoistą filmoterapię, konfrontując nas z niebywałą różnorodnością postaw wobec emocjonalności, intymności, bliskości, związków, ciała, seksualności .
Aga Kozak, Wysokie Obcasy

Z czasem ten film zaczyna działać jak terapia. Bo okazuje się, że owiane tajemnicą ciało może być łącznikiem, a mówienie o nim może skutkować zbliżeniem z drugą osobą, niezależnie od jej seksualnych preferencji. Zaś fantazje, które wydają nam się czymś niestosownym i wynaturzającym, szybko okazują się spoiwem łączącym z innymi ludźmi.
Artur Zaborski, VOGUEPolska

„Touch Me Not” ma mocno eksperymentalną formę z dużą dawką elementów dokumentu. To nowatorski rodzaj filmowej tearapii – dla Adiny, dla osób uczestniczących w filmie, dla nas. Warto wziąć w niej udział.
Aleksandra Nowak, Enter the Room

Film Pintilie jest próbą przełamania kulturowych kanonów piękna. Lekcją tolerancji i szacunku – zarówno dla siebie, jak i dla innych.
Krzysztof Kwiatkowski, WPROST

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola