OKI DOKI LEKCJE Z NATURY AKADEMIA DOKUMENTALNA

BLOK Lekcje z natury

Są sprawy, które trudno zrozumieć, siedząc w szkolnej ławce. Jeśli chcecie nauczyć się, jak wyprodukować jedzenie, zobaczyć jak rosną pomidory albo ogórki, jak wpływa na rośliny pogoda, co żyje w glebie oraz jak się robi kompost, najlepiej jeśli udacie się do ogródka. A jeśli chcecie się przy tym dobrze bawić, zróbcie to z przyjaciółmi albo z całą klasą.


Nie wszystkie dzieci wiedzą, skąd się biorą warzywa, które mają na talerzu. W Niderlandach [1] system ogródków przyszkolnych ma ponad stuletnią tradycję. Każdej wiosny dzieci ze szkół w Amsterdamie wysiewają nasiona i sadzą sadzonki, a potem podlewają je, chronią przed szkodnikami i obserwują zwierzęta, które odwiedzają wspólny ogród. Czasem przygotowują też sałatki z zebranych plonów, ale przede wszystkim świetnie się przy tym bawią! “Szkolny ogródek” to świetny film familijny.


Many children have no clue as to where food on their plates comes from. From groceries, they may say. In Holland, a school garden system has been in place for over 100 years. Each year, primary schools take their kids to the fields where the youngsters will learn how to sow, grow and cook food. From classroom to nature, they will learn something important with their hands, the cycle of life. Dirty your hands and boots and enjoy your own harvest. How to grow vegetables? What better ways to fight obesity and create biodiversity! The kids will get close to nature and animals. ”The Schoolgarden” is a great family film.  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę