NASTOLATKI (17. MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY)
NASTOLATKI (17. MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY)

Nastoletnie Francuzki Emma i Anaïs są najlepszymi przyjaciółkami od dziecka, a jednak wszystko w ich życiu wydaje się je od siebie różnić: pochodzenie społeczne oraz osobowość. Obie mieszkają w miejscowości Brive w sercu Francji, ale jedna wywodzi się z zamożnej ro-dziny, a druga dorasta w trudnych warunkach i środowisku. W filmie przez pięć lat śledzimy ich radykalną przemianę z

trzynastoletnich podlotków w osiemnastoletnie dziewczyny. Twórcy pokazują zamieszanie, jakie temu towarzyszy, a także codzienne życie, zainteresowania i troski: miłość, rodziców, rozmowy o przyszłości i stanie świata. Otaczająca ich rzeczywistość, seksualność, polityka, problemy społeczne, wątpliwości, lęki i marzenia przenikają się wzajemnie, tworząc wyjątkowy portret współczesnej Francji. Obserwujemy zmiany, jakie zaszły w tym kraju po ataku terrorystycznym w paryskim klubie Bataclan w 2015 roku i towarzyszące im społeczno-kulturowe problemy i nierówności. Co stanie się z przyjaźnią Emmy i Anaïs, gdy wejdą już w dorosłość?
Emma and Anaïs are best friends and yet everything in their life seems to set them apart – their social backgrounds but also their personalities. From the age of thirteen to eighte-en, ”Adolescentes” follows the two teenagers during these years where radical transfor-mations and first times punctuate daily life. Through their personal stories, the film offers a rare portrait of France and its recent history.
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola