KINO PRZYJAZNE SENSORYCZNIE | Oskar, Patka i złoto Bałtyku
Thumbnail
KINO PRZYJAZNE SENSORYCZNIE | Oskar, Patka i złoto Bałtyku

Z myślą o widzach wrażliwych, Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na kolejną odsłonę Kina Przyjaznego Sensorycznie!

 

Tym razem w dostosowanych do wydarzenia warunkach będzie można obejrzeć film „Oskar, Patka i złoto Bałtyku”.

    O FILMIE 

    Oskar i Patka wyruszają na wakacje nad morzem, nie spodziewając się, że na miejscu czeka ich niesamowite śledztwo! Gdy w tajemnicy przed dorosłymi odnajdują zaszyfrowaną mapę prowadzącą do legendarnego skarbu, ich wakacje zmieniają się w pełną zwrotów akcji misję.

    Młodzi detektywi chcą przechytrzyć podejrzliwych opiekunów i w tajemnicy wyruszyć tropem skarbu, ale wszystko komplikuje niespodziewane zaginięcie Patki. Oskar nie zamierza się poddać. Razem ze sławnym aktorem Brunem, zakręconą ciotką Maryśką, pełną energii Kają i niezdarnym tynkarzem Straszylasem rusza na ratunek. Trójmiasto pełne jest sekretów, a odkrywanie kolejnych śladów prowadzi drużynę w coraz mroczniejsze zakątki, gdzie czekają zaskakujące przeszkody, przeciwnicy działający z ukrycia i pytanie: czym naprawdę jest tajemniczy Żôłti Kam? Czy Oskar i Patka odważą się zmierzyć z niebezpieczeństwami, które kryje nadmorska tajemnica i rozwiążą detektywistyczną zagadkę?

    O PROJEKCIE

    Kino przyjazne sensorycznie to przestrzeń, która została zaprojektowana z myślą o osobach wrażliwych na bodźce sensoryczne, takich jak dźwięki, światło czy zapachy. Taki projekt oferuje komfortowe i dostępne dla wszystkich warunki oglądania filmów, szczególnie dla osób z autyzmem, ADHD, wrażliwością sensoryczną lub innymi trudnościami w przetwarzaniu bodźców zewnętrznych. 

     

    Charakterystyka kina przyjaznego sensorycznie:

    • Niższa głośność dźwięku – ustawienia są zachowane na niższym poziomie, aby uniknąć przytłaczających, niekomfortowych efektów dźwiękowych. 
    • Delikatniejsze oświetlenie – zamiast całkowitego przyciemnienia oświetlenie w sali jest zachowane, by zapewnić komfort odbioru. 
    • Brak migających świateł –w kinie przyjaznym sensorycznym migotanie świateł jest zminimalizowane.
    • Możliwość poruszania się – podczas trwania seansu nie obowiązują zasady dotyczące pozostawania w jednym miejscu, co pozwala na większą swobodę, na przykład w przypadku osób z nadpobudliwością.
    • Strefa ciszy i przestrzeń relaksu – podczas trwania seansu dostępna jest specjalna strefa, gdzie widzowie mogą odpocząć, jeśli poczują się przytłoczeni nadmiarem bodźców.
    • Siedzenia dostosowane do potrzeb – szerokie przejścia, komfortowe fotele, które umożliwiają relaks, a także miejsca dla osób, które poruszają się na wózkach inwalidzkich.
    • Organizowana przez nas inicjatywa pomaga zapewnić dostępność kultury filmowej dla osób z trudnościami w zakresie przetrwania sensorycznego. Kino przyjazne sensorycznie może być okazją do rozwijania zainteresowań, atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu oraz możliwością poznania nowych osób i nawiązania relacji. 

     

    • Kolejny seans Kina Przyjaznego Sensorycznie | Akiko. Latająca małpka odbędzie się 29 kwietnia, godz. 10:00. 
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola

Gdyńskie Centrum Filmowe
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.