Z myślą o widzach wrażliwych, Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na kolejną odsłonę Kina Przyjaznego Sensorycznie!
Tym razem w dostosowanych do wydarzenia warunkach będzie można obejrzeć film „Bambi. Opowieść leśna”.
O FILMIE
Jedna z najbardziej znanych i najpiękniejszych bajek w historii opowiedziana zupełnie na nowo!
Daj się porwać tej chwytającej za serce opowieści i bohaterom, którzy zaprowadzą cię w głąb lasu. To właśnie tam mieszka niezwykły jelonek Bambi wraz z przyjaciółmi.
W sercu magicznego lasu, gdzie drzewa szepczą piękne historie, a słońce tańczy na liściach, rodzi się mały książę… jelonek Bambi. Bambi, w towarzystwie Falinki i swoich przyjaciół – Szopa Tulipanka, Kruka Feliksa i królika Kacperka – odkryje, że bez względu na to, jak mały jesteś, masz w sobie wielką siłę.
Kino przyjazne sensorycznie to przestrzeń, która została zaprojektowana z myślą o osobach wrażliwych na bodźce sensoryczne, takich jak dźwięki, światło czy zapachy. Taki projekt oferuje komfortowe i dostępne dla wszystkich warunki oglądania filmów, szczególnie dla osób z autyzmem, ADHD, wrażliwością sensoryczną lub innymi trudnościami w przetwarzaniu bodźców zewnętrznych.
Charakterystyka kina przyjaznego sensorycznie:
-
-
- Niższa głośność dźwięku – ustawienia są zachowane na niższym poziomie, aby uniknąć przytłaczających, niekomfortowych efektów dźwiękowych.
- Delikatniejsze oświetlenie – zamiast całkowitego przyciemnienia oświetlenie w sali jest zachowane, by zapewnić komfort odbioru.
- Brak migających świateł –w kinie przyjaznym sensorycznym migotanie świateł jest zminimalizowane.
- Możliwość poruszania się – podczas trwania seansu nie obowiązują zasady dotyczące pozostawania w jednym miejscu, co pozwala na większą swobodę, na przykład w przypadku osób z nadpobudliwością.
- Strefa ciszy i przestrzeń relaksu – podczas trwania seansu dostępna jest specjalna strefa, gdzie widzowie mogą odpocząć, jeśli poczują się przytłoczeni nadmiarem bodźców.
- Siedzenia dostosowane do potrzeb – szerokie przejścia, komfortowe fotele, które umożliwiają relaks, a także miejsca dla osób, które poruszają się na wózkach inwalidzkich.
-
Organizowana przez nas inicjatywa pomaga zapewnić dostępność kultury filmowej dla osób z trudnościami w zakresie przetrwania sensorycznego. Kino przyjazne sensorycznie może być okazją do rozwijania zainteresowań, atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu oraz możliwością poznania nowych osób i nawiązania relacji.