Jest fucha!
Jest fucha!

4.09 | godz. 17:30 | sala Warszawa- seans z debatą  |

Gospodarka platform oraz gospodarka dzielenia lub współdzielenia prężnie się rozwijają. Taki model znamy z Ubera, Pyszne.pl, Amazona, Facebooka i wielu innych serwisów. W ten sposób pracuje już około 40% zatrudnionych na świecie. Jaki jest rzeczywisty koszt zatrudnienia i wykonywania pracy w ten sposób? System obiecuje dużo: własna kontrola czasu pracy, niezależność, itp. Obietnice zbawienia poprzez technologię i kapitalizm wygody wydają się być bliżej spełnienia niż kiedykolwiek wcześniej. Jak taka praca zmienia nasze życie i społeczeństwo? Historie pracowników takich platform, rewolucyjnego modelu biznesowego XXI wieku, nadal pozostają w cieniu. Film łączy historie z różnych części świata, proponując widzowi refleksję nad nowym wspaniałym światem, w którym żyjemy. Bohaterowie odsłaniają mechanizmy pracy dla największych serwisów i platform. Brak pewności co do jutra i poczucie alienacji są u nich na porządku dziennym. Magia technologii okazuje się pozbawionym jakichkolwiek skrupułów rynkiem pracy bezosobowej.

 

”The Gig Is Up” uncovers the real costs of the platform economy through the lives of workers from around the world for companies including Uber, Amazon and Deliveroo. From delivering food and driving ride shares to tagging images for AI, millions of people around the world are finding work task by task online. And yet the stories of the workers behind this tech revolution have gone largely neglected. Through an engaging global cast of characters, ” The Gig Is Up” reveals how the magic of technology we are being sold might not be magic at all.

Debata Po filmie JEST FUCHA!, reż. Shanon Walsh odbędzie się debata „Gospodarka współdzielenia – czym jest, jak łączy i jak dzieli?”

W języku polskim.

Partner: Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

Model sharing economy znany m.in. z Ubera, Pyszne.pl czy Amazona prężnie się rozwija. W ten sposób pracuje już około 40 proc. zatrudnionych na świecie. Historie pracowników takich platform, rewolucyjnego modelu biznesowego XXI wieku, nadal pozostają w cieniu. Film prezentujący ich historie z różnych części świata będzie okazją do debaty i odpowiedzi na pytania. Czy gospodarki współdzielenia to efekt rewolucji, którą przyniosła nam technologia i jak będzie się rozwijać? Jak praca w takim modelu zmienia nasze życie i społeczeństwo? Dlaczego „międzyludzka” ekonomia rodzi tak wiele kontrowersji? Czy nadchodzi nowa era konsumentów?

Goście:

„Eksperci Wyższej Szkoły Bankowej – dr inż. Irena Bach-Dąbrowska dr hab. Artur Kozłowski, prof. WSB wraz z gościem specjalnym Karoliną Wasielewską, twórczynią bloga Girls Gone Tech, poświęconego technologii i historii kobiet w nauce. Autorką niedawno wydanej książki „Cyfrodziewczyny” – reportażu o pionierkach polskiej informatyki.”

Prowadzący:

Łukasz Murawski – psycholog społeczny  od początku drogi zawodowej związany z brandingiem. Prowadzi warsztaty i szkolenia zarówno po polsku, jak i po angielsku. Wykłada Psychologię Marketingu i Reklamy w Wyższej Szkole Bankowej. Doradza startupom w inkubatorach przedsiębiorczości. Publikuje w najważniejszych polskich magazynach poświęconych marketingowi.

 

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola