GRAND OFF (NAJLEPSZE NIEZALEŻNE KRÓTKIE FILMY ŚWIATA) BLOK II
GRAND OFF (NAJLEPSZE NIEZALEŻNE KRÓTKIE FILMY ŚWIATA) BLOK II

Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie.

Blok 2

1. Najlepszy scenariusz, Le soutien gorge

2. Najlepszy montaż, How to save you darling

3. Najlepsza scenografia, Inside the wardrobe

4. Najlepsza aktorka, On time

5. Najlepsza animacja, A terrible Hullabaloo

6. Najlepszy polski film, Ja i mój tata

Najlepsza Reżyseria „The Servants” THE SERVANTS / LES SERVITEURS [‘24] 2017 Reżyser / Director: Marwan Khneisser Francja, Liban / France, Lebanon.

Grupa beztroskich biesiadników spotyka się w odizolowanej willi na brzegu morza. Przy tej okazji Nabil – który opiekuje się domem, i jego cała rodzina spotykają starego znajomego, groźnego przywódcę grupy. To spotkanie przywołuje brutalne i bolesne wspomnienia.

Najlepszy scenariusz „Le Soutien-Gorge”.

LE SOUTIEN-GORGE / THE BRA [‘15] 2017 Osoba nominowana / Nominee: Laurent Firode Reżyser / Director: Laurent Firode Francja / France.

Listopad 2015 roku, rząd prosi obywateli o wywieszenie na balkonach flagi francuskiej w hołdzie ofiarom ataków terrorystycznych.

Najlepsze Zdjęcia „Watu Wote”.

WATU WOTE: ALL OF US [‘22] 2016 Osoba nominowana / Nominee: Felix Striegel Reżyser / Director: Katja Benrath Niemcy / Germany.

Od dekady Kenia była celem ataków terrorystycznych Al-Shabaaba. Rośnie atmosfera lęku i wzajemnej nieufności pomiędzy muzułmanami i chrześcijanami. W grudniu 2015 r. muzułmańscy pasażerowie autobusu pokazali, że solidarność może zwyciężyć.

Najlepszy Montaż „How to save your darling”.
How to save your darling [‘6] 2016 Osoba nominowana / Nominee: Leopoldo Caggiano Reżyser / Director: Leopoldo Caggiano Włochy / Italy.

Sztuka życia w parze, czyli o rozwiązywaniu problemów, których żyjąc samotnie się nie ma.
Najlepsza Scenografia „Inside The Wardrobe”.
DANS l’armoire / inside the wardrobe [‘25] 2016.
Osoba nominowana / Nominee: Michel Carmona Reżyser / Director: Sebastien Carfora Francja / France.

W świecie, w którym powierzchowność jest ważniejsza niż to, co w środku, Frank stracił wszystko i obecnie żyje na ulicy. Żeby przeżyć i powrócić do społeczeństwa, może liczyć jedynie na własne umiejętności adaptacji, wyjątkową wyobraźnię, garnitur i swoją szafę…
Najlepsza Aktorka „On Time”.
ON TIME [‘8] 2016 Osoba nominowana / Nominee: Inger Tudor Reżyser / Director: Xavier Burgin Stany Zjednoczone / USA.

Zdesperowana i bezrobotna matka mieszkająca w South Central w Los Angeles, przez wzgląd na swoje dziecko zmuszona jest do podjęcia niebezpiecznej decyzji.
Najlepszy Aktor „Master of the class”.
MASTER OF THE CLASS [‘26] 2017.

Osoba nominowana / Nominee: Sébastien Chassagne Reżyserzy / Directors: Hakim Zouhani Francja / France.

Berry jest nauczycielem w szkołach klasy robotniczej. Ma nadzieję, że jego praca na zastępstwo wkrótce zmieni się na etat. Dzisiejszy dzień będzie decydujący – po raz pierwszy będzie miał inspekcję z Ministerstwa Edukacji.
Najlepsza Fabuła „Bus Story”.
BUS STORY [‘11] 2016 Reżyser / Director: Jorge Yudice Hiszpania / Spain.

Jak każdego poranka, bohater obserwuje nieznajomą śpiącą w autobusie. Nigdy z nią nie rozmawiał, ale wie, na którym przystanku wysiada z autobusu. Problem w tym, że dziś ona nie budzi się na czas i zaraz przejedzie swój przystanek. Czy powinien ją obudzić?

Najlepszy Dokument „Nie sądzić”.
Nie sądzić / Not to judge [‘35] 2017 Reżyser / Director: Magdalena Lubańska, Pawlina Carlucci Sforza Polska / Poland.
Piotr i Henryk szykują się do obchodów Misterium Męki Pańskiej, w którym grają rolę Judasza i Jezusa. Wydarzenie religijne staje się tłem do refleksji na temat tragicznych wydarzeń jakie dotknęły miasteczko Przeworsk, z którego pochodzą. W odważny i uczciwy sposób stają twarzą w twarz z – jak się okazuje – nadal niezabliźnionymi ranami wciąż żywej przeszłości.

Najlepsza Animacja „A terrible Hullabaloo”.
A terrible Hullabaloo [‘9] 2016 Reżyser / Director: Ben O’Connor Irlandia / Ireland.

Historia młodego Vinny’ego Byrne’a, 15-letniego chłopaka, który walczy o Irlandię w Powstaniu wielkanocnym. W wieku 78 lat Vinny wspomina czasy w otoczeniu wolontariuszy, którzy zabrali go do miasta. Dzięki ręcznie robionej miniaturowej scenografii i lalkom, film relacjonuje z pierwszej ręki unikalne wspomnienia z powstania w Dublinie w 1916 r.

Najlepszy Film Polski „Ja i Mój tata”.
Ja i mój tata / Me and my father [‘30] 2017 Reżyser / Director: Aleksandra Pietrzak Polska / Poland.

Dawid opiekuje się swoim ojcem Edwardem, który cierpi na pogłębiającą chorobę Alzhaimera. Syn chce nareszcie poznać ojca i zbliżyć się do niego, co z każdym dniem staje się coraz trudniejsze.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola