GRAND OFF (NAJLEPSZE NIEZALEŻNE KRÓTKIE FILMY ŚWIATA) BLOK I
GRAND OFF (NAJLEPSZE NIEZALEŻNE KRÓTKIE FILMY ŚWIATA) BLOK I

Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie.

Blok 1

1. Najlepsza Reżyseria „The Servants

2. Najlepsze zdjęcia, Watu Wote

3. Najlepszy aktor, Master of Class

4. Najlepsza fabuła, Bus story

5. Najlepszy dokument, Nie sądzić

Najlepsza Reżyseria „The Servants” THE SERVANTS / LES SERVITEURS [‘24] 2017 Reżyser / Director: Marwan Khneisser Francja, Liban / France, Lebanon.

Grupa beztroskich biesiadników spotyka się w odizolowanej willi na brzegu morza. Przy tej okazji Nabil – który opiekuje się domem, i jego cała rodzina spotykają starego znajomego, groźnego przywódcę grupy. To spotkanie przywołuje brutalne i bolesne wspomnienia.

Najlepszy scenariusz „Le Soutien-Gorge”.

LE SOUTIEN-GORGE / THE BRA [‘15] 2017 Osoba nominowana / Nominee: Laurent Firode Reżyser / Director: Laurent Firode Francja / France.

Listopad 2015 roku, rząd prosi obywateli o wywieszenie na balkonach flagi francuskiej w hołdzie ofiarom ataków terrorystycznych.

Najlepsze Zdjęcia „Watu Wote”.

WATU WOTE: ALL OF US [‘22] 2016 Osoba nominowana / Nominee: Felix Striegel Reżyser / Director: Katja Benrath Niemcy / Germany.

Od dekady Kenia była celem ataków terrorystycznych Al-Shabaaba. Rośnie atmosfera lęku i wzajemnej nieufności pomiędzy muzułmanami i chrześcijanami. W grudniu 2015 r. muzułmańscy pasażerowie autobusu pokazali, że solidarność może zwyciężyć.

Najlepszy Montaż „How to save your darling”.
How to save your darling [‘6] 2016 Osoba nominowana / Nominee: Leopoldo Caggiano Reżyser / Director: Leopoldo Caggiano Włochy / Italy.

Sztuka życia w parze, czyli o rozwiązywaniu problemów, których żyjąc samotnie się nie ma.
Najlepsza Scenografia „Inside The Wardrobe”.
DANS l’armoire / inside the wardrobe [‘25] 2016.
Osoba nominowana / Nominee: Michel Carmona Reżyser / Director: Sebastien Carfora Francja / France.

W świecie, w którym powierzchowność jest ważniejsza niż to, co w środku, Frank stracił wszystko i obecnie żyje na ulicy. Żeby przeżyć i powrócić do społeczeństwa, może liczyć jedynie na własne umiejętności adaptacji, wyjątkową wyobraźnię, garnitur i swoją szafę…
Najlepsza Aktorka „On Time”.
ON TIME [‘8] 2016 Osoba nominowana / Nominee: Inger Tudor Reżyser / Director: Xavier Burgin Stany Zjednoczone / USA.

Zdesperowana i bezrobotna matka mieszkająca w South Central w Los Angeles, przez wzgląd na swoje dziecko zmuszona jest do podjęcia niebezpiecznej decyzji.
Najlepszy Aktor „Master of the class”.
MASTER OF THE CLASS [‘26] 2017.

Osoba nominowana / Nominee: Sébastien Chassagne Reżyserzy / Directors: Hakim Zouhani Francja / France.

Berry jest nauczycielem w szkołach klasy robotniczej. Ma nadzieję, że jego praca na zastępstwo wkrótce zmieni się na etat. Dzisiejszy dzień będzie decydujący – po raz pierwszy będzie miał inspekcję z Ministerstwa Edukacji.
Najlepsza Fabuła „Bus Story”.
BUS STORY [‘11] 2016 Reżyser / Director: Jorge Yudice Hiszpania / Spain.

Jak każdego poranka, bohater obserwuje nieznajomą śpiącą w autobusie. Nigdy z nią nie rozmawiał, ale wie, na którym przystanku wysiada z autobusu. Problem w tym, że dziś ona nie budzi się na czas i zaraz przejedzie swój przystanek. Czy powinien ją obudzić?

Najlepszy Dokument „Nie sądzić”.
Nie sądzić / Not to judge [‘35] 2017 Reżyser / Director: Magdalena Lubańska, Pawlina Carlucci Sforza Polska / Poland.
Piotr i Henryk szykują się do obchodów Misterium Męki Pańskiej, w którym grają rolę Judasza i Jezusa. Wydarzenie religijne staje się tłem do refleksji na temat tragicznych wydarzeń jakie dotknęły miasteczko Przeworsk, z którego pochodzą. W odważny i uczciwy sposób stają twarzą w twarz z – jak się okazuje – nadal niezabliźnionymi ranami wciąż żywej przeszłości.

Najlepsza Animacja „A terrible Hullabaloo”.
A terrible Hullabaloo [‘9] 2016 Reżyser / Director: Ben O’Connor Irlandia / Ireland.

Historia młodego Vinny’ego Byrne’a, 15-letniego chłopaka, który walczy o Irlandię w Powstaniu wielkanocnym. W wieku 78 lat Vinny wspomina czasy w otoczeniu wolontariuszy, którzy zabrali go do miasta. Dzięki ręcznie robionej miniaturowej scenografii i lalkom, film relacjonuje z pierwszej ręki unikalne wspomnienia z powstania w Dublinie w 1916 r.

Najlepszy Film Polski „Ja i Mój tata”.
Ja i mój tata / Me and my father [‘30] 2017 Reżyser / Director: Aleksandra Pietrzak Polska / Poland.

Dawid opiekuje się swoim ojcem Edwardem, który cierpi na pogłębiającą chorobę Alzhaimera. Syn chce nareszcie poznać ojca i zbliżyć się do niego, co z każdym dniem staje się coraz trudniejsze.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola