FILMOTERAPIA z Sensem. EWA NIE CHCE SPAĆ. Film plus spotkanie
FILMOTERAPIA z Sensem. EWA NIE CHCE SPAĆ. Film plus spotkanie

Gdzie leżą granice naszej intymności? Jak zmienia się seksualność w dobie internetu? Bohaterka filmu, dwudziestoparoletnia Eva Coll é to modelowa współczesna osobowość medialna. Od kiedy skończyła 14 lat dzieli się swoim życiem w sieci. Seks, relacje i kilka innych współczesnych problem ó w… Zapraszamy na pokazy w ramach 4. edycji cyklu „Filmoterapia z Sensem”. Po projekcji porozmawiamy z gościem, psychologiem i specjalistą w dziedzinie zdrowia psychoseksualnego Bartoszem Karczem. Spotkanie poprowadzi Magdalena Jacoń. 

Dwudziestoparoletnia Eva Coll é to modelowa współczesna osobowość medialna, kt ó rej życie przypomina wiecznie zmieniający się artystyczny projekt. Od kiedy skończyła 14 lat dzieli się swoim życiem w sieci. W obecności kamery czuje się bardzo swobodnie, także podczas seksu. Jako 17-latka opuściła sw ó j dom we włoskim miasteczku i ruszyła do Berlina, gdzie mieszka do tej pory..

Publikuje w sieci wpisy na temat niekonwencjonalnego życia, jakie prowadzi. Przybiera różne maski i ciągle odkrywa siebie na nowo. Jest poetką, włóczęgą, mieszkanką Berlina, feministk ą, modelką, kochającą dziewczyną, pracownica seksualną. Film opowiada o dorastającej dziewczynie, kt ó ra nigdy nie stoi w miejscu i kt ó rej życie przypomina wieczny spektakl. Jest jak osobisty pamiętnik, kt ó ry nie stawia jednak widza w niewygodnej pozycji podglądacza – Eva nie ma przecież nic do ukrycia.

Bartosz Karcz. Absolwent psychologii na sopockim Wydziale SWPS. Ukończył roczne studium podyplomowe z zakresu psychologii klinicznej dzieci i młodzieży na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Prowadzi kursy z psychologii rozwoju człowieka, efektywnej komunikacji i pracy zespołowej i z pracy empirycznej oraz prowadzi warsztaty i wykłady w ramach projektu Strefa Młodzieży SWPS. Współpracuje z instytucjami edukacyjnymi, szkołami, organizacjami pozarządowymi – prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji, rozwoju seksualnego człowieka.

Do kina przychodzi się po emocje, ale również ze swoimi własnymi emocjami – w jaki sposób połączyć te dwa światy? Podczas comiesięcznych spotkań będziemy rozmawiać o kwestiach fundamentalnych dla naszego życia i dobrego funkcjonowania w świecie, takich jak: miłość, pasja, samotność, zmiana. Polem dyskusji będą filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, które jak w soczewce skupiają ludzkie życie. Po filmach wraz z zaproszonymi gośćmi będziemy prowadzić dyskusyjny klub filmowy, czyli rozmawiać i konfrontować wsp ó lne emocje oraz światopoglądy. Głównym celem cyklu jest pokazanie w jaki sposób możemy wykorzystywać film jako narzędzie do pracy z własnymi emocjami.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola