DZIECI NIE BOJĄ SIE ŚMIERCI, DZIECI BOJĄ SIE DUCHÓW
DZIECI NIE BOJĄ SIE ŚMIERCI, DZIECI BOJĄ SIE DUCHÓW

W ubogiej i górzystej prowincji Kuejczou w południowych Chinach doszło do tajemniczych samobójstw grupy dzieci. Kilkoro braci i sióstr w wieku od pięciu do czternastu lat odebrało sobie życie, wypijając pestycydy. Co mogło skłonić małe dzieci do tak desperackiego aktu?

W 2015 roku reżyser filmu udał się do miasteczka, w którym wydarzyły się te wstrząsające wydarzenia. Chciał odpowiedzieć na pytanie o motywy, jakie kryły się za tak tragicznymi w skutkach decyzjami. Jego wizyta nie spotkała się z życzliwością mieszkańców, wywołała opór, który zaowocował aresztowaniem reżysera, zastraszaniem, a w końcu wyrzuceniem go z wioski i przerwaniem zdjęć. Zdecydował się on jednak dokończyć film, w którym wykorzystując własne odczucia i przemyślenia, a także przeprowadzając rozmowy z innymi dziećmi, odtwarza demony i lęki, jakie mogły towarzyszyć życiu małych mieszkańców chińskiego miasteczka w Kuejczou.

W ten sposób powstał niezwykle osobisty i oparty na własnej biografii esej filmowy z dużym ładunkiem emocjonalnym w tle. Reżyser nie tylko stara się zbadać motywy samobójstw dzieci lecz również zadaje pytanie o to, co zmieniło się na prowincji w Chinach i w jakim kierunku zmierzają te procesy.

Personal, impressive emotional documentary in which the director investigates a group suicide by children in a poor village in the mountains of Guizhou. His journey confronts him with his own fears and memories, but also with the surviving children, government officials and organised crime.

Personal, impressive emotional documentary in which the director investigates a group suicide by children in a poor village in the mountains of Guizhou.

(MFF Rotterdam)

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola