Film stworzony we współpracy z ugandyjską wytwórnią płytową Nyege Nyege Tapes. Przedstawia artystów Sisso Studio i Pamoja Records – dwóch wiodących domów produkcyjnych muzyki Singeli – tanzańskiego elektronicznego turbofolku, ukazując jej narodziny jako symptom transformacji ustrojowej, którą Tanzania przeszła po 1999 roku.
Singeli to muzyka ze slumsów Dar es Salaam, najszybciej rosnącego miasta świata. Powstała na przełomie wieków, w okresie gdy po 40 latach budowania socjalistycznej gospodarki Tanzania rozpoczęła wdrażanie liberalnych reform podobnych do tych, które Polska przyjęła 10 lat wcześniej. Twórcy Singeli pochodzą z pierwszego pokolenia, które dorosło w nowej rzeczywistości. W tekstach ich piosenek, postawie, celach i marzeniach odbija się obraz epoki – zderzenie altruizmu minionych czasów z świadomością konieczności przyciągania spojrzeń i kreowania własnego wizerunku, której musi stawić czoło artysta w pogoni za sławą.
Jan Moss jest artystą wizualnym posługującym się filmem, rzeźbą i dźwiękiem. Pracował jako konsultant merytoryczny przy realizacji projektów dla documenta13 w Atenach i Kassel, Muzeum Narodowym w Barcelonie, Uniwersytecie Harvarda w Cambridge oraz jako asystent przy projektach Biennale Architektury w Wenecji i MIT.
Po projekcji spotkanie z reżyserem filmu Janem Moss
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.