Bajka w Centrum | Kosmiczna podróż
Bajka w Centrum | Kosmiczna podróż

Magia kina i teatru przeniesie najmłodszych widzów poranka filmowego z cyklu „Bajka w Centrum” w kosmos, bez potrzeby opuszczania Gdyni! Kino Studyjne Gdyńskiego Centrum Filmowego zaprasza 2 i 4 czerwca 2022 roku dzieci wraz z rodzicami i opiekunami, a także grupy przedszkolne, na spotkanie z filmami animowanymi w Kinie Studyjnym GCF. Do kosmicznej zabawy dzieci wciągną artyści Teatru Gdynia Główna.

BAJKA W CENTRUM to cykl filmowy zapoczątkowany w Gdyńskim Centrum Filmowym w 2016 roku. Dla wielu dzieci, które uczestniczyły w dotychczasowych projekcjach, były to pierwsze kinowe doświadczenia w ich życiu!

Program opiera się w całości na polskiej animacji, prezentując najbardziej wartościowe, nagradzane na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą, rodzime produkcje animowane dla dzieci realizowane współcześnie.

Nie brakuje również powrotów do bohaterów filmowych z czasów dzieciństwa rodziców czy nawet dziadków dzisiejszych dzieci, takich jak Reksio czy Bolek i Lolek. Wspólne wyjście do kina staje się zatem przyjemnym doświadczeniem międzypokoleniowym.

Każdemu seansowi towarzyszy dodatkowa, powiązana z tematyką prezentowanych bajek, atrakcja: wspólna zabawa, zajęcia rekreacyjne, warsztaty plastyczne lub inne. To okazja, by młodzi widzowie wesoło spędzili czas, ale też dowiedzieli się czegoś ciekawego. Wśród poruszanych tematów są na przykład: relacje międzyludzkie, emocje, ekologia, ochrona przyrody.

KOSMICZNA ZABAWA Z TEATREM GDYNIA GŁÓWNA

Ta międzygwiezdna wyprawa nie powiedzie się bez waszej pomocy! Wspólnie z małymi kandydatami na astronautów porozmawiamy o emocjach, uczuciach i koncepcjach, które warto zabrać na nową planetę, do czarnej dziury wrzucimy natomiast sprawy, które nie powinny tam nigdy trafić.

Opracujemy również sposoby kontaktu z obcą cywilizacją, w taki sposób, aby to bliskie spotkanie trzecie stopnia było udane i zakończyło się wieloletnią przyjaźnią. To nie wszystko – w trakcie warsztatów na pewno usłyszycie także o prawdziwe kosmicznych przygodach i fascynujących odkryciach.

Zajęcia poprowadzą bohaterowie spektaklu „Dlaczego nie lecimy do gwiazd?” Teatru Gdynia Główna – astronauci oraz ich wierny towarzysz – robot STASIU, czyli Samowystarczalny Towarzysz Astronauty o Sztucznej Inteligencji i Uczuciach.

W zestawie bajek prezentowanych 2 i 4 czerwca 2022 są się wybrane odcinki kilku seriali animowanych:

BOLEK I LOLEK KOSMONAUCI (9 minut) 

 

Zafascynowani lotem Gagarina Bolek i Lolek podejmują próbę kosmicznej podróży. Wszystko kończy się szczęśliwie już na samym starcie, choć bohaterowie zostają zawstydzeni brakiem technicznej wiedzy.

 

MIŚ KUDŁATEK „Podniebna podróż”  (9 minut)

 

Miś Kudłatek kupuje balonik i z jego pomocą odbywa podróż w przestworzach.

 

REKSIO KOSMONAUTA (10 minut)

 

We śnie Reksio przeżywa swoją wielką wyprawę w kosmos z psiej wyobraźni.

 

AGATKA I UFOLUDEK (10 minut)

 

We śnie Agatkę odwiedza Ufoludek z dalekiej planety, na której zaczęło gasnąć słońce. Przybysz prosi dziewczynkę o pomoc. Agatka odbywa z nim podróż w kosmos i rozwiązuje problem, ratując Krainę Ufoludków przed zagładą.

 

SERIA HIP HIP HURA odcinek „Kto odchudził księżyc” (13 minut)

 

Okrągły księżyc przemienił się w rogalik co wywołało niemałe emocje w Wilku, który w formie sprzeciwu zaprzestał wycia do księżyca. Hip-Hip i Hurra wszczynają dochodzenie, w którym pomaga im Pani Sowa.

 

SERIA PRZYTUL MNIE odcinek „Księżyc” (6 minut)

 

Tata Miś i jego synek śmieją się, bawią i uczą życia w lesie, każdego dnia ciesząc się drobnymi przyjemnościami. Podziwiając Księżyc w pełni Miś mówi Tatusiowi, że jego największym marzeniem jest na niego polecieć. Tatuś zrobi wszystko, by pomóc mu zrealizować tę wyprawę.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola