AKADEMIA DOKUMENTALNA: NIE PODDAM SIĘ (KINOferie 2018)
AKADEMIA DOKUMENTALNA: NIE PODDAM SIĘ (KINOferie 2018)

Akademia Dokumentalna jest jedynym w Polsce programem edukacyjnym w całości opartym
na filmach dokumentalnych. Jego misją jest zainteresowanie młodego widza filmem dokumentalnym, gatunkiem kina niezwykle popularnym na całym świecie. Do programu Akademii wybrano filmy, które młodym ludziom otwierają oczy na różnorodne tematy i wpisują się w nową podstawę programową wielu przedmiotów szkolnych.

Jedni kochają przyrodę, inni mają nietypowe hobby, jeszcze inni reprezentują nieznaną kulturę. Jednym słowem – ludzie są różni. Dlaczego warto pielęgnować swoje pasje? Dlaczego pewność siebie jest ważna? Czy nasze zainteresowania mogą być inspiracją dla innych? Jednym słowem, poznajcie świat odważnych dzieciaków! Po seansie zaplanowano dyskusję prowadzoną przez edukatorkę Akademii Dokumentalnej, Paulinę Pohl.

Każdy wie, że „sport to zdrowie”, ale czy tylko? Uprawianie sportu jest ważne nie tylko ze względu na zdrowie, ale też ze względu na aspekt wychowawczy – hartuje charakter i uczy determinacji. Łatwo jest być sportowcem do pierwszej porażki.

Czy każdy potrafi przezwyciężyć własną słabość i iść dalej? Czy sukces zawsze łączy się
z poświęceniem? Po seansie zaplanowano dyskusję prowadzoną przez edukatorkę Akademii Dokumentalnej, Paulinę Pohl.

Blok filmowy:

Optymista, reż. K. Pluta, Polska

52 procent, reż. R. Skalski, Polska

Optymista

Optymist

reż. K. Pluta, Polska 2012, 44 min

Ośmioletni Mateusz rozpoczyna kurs żeglarski w szkółce dla najmłodszych. Wychodząc w morze
na jednoosobowej łódeczce sam obsługuje żagiel i ster, sam walczy z nieokiełznanymi falami Bałtyku, a przede wszystkim – z własnym strachem. Nauka żeglarstwa to twarda szkoła charakterów.
Czy Mateuszowi uda się pokonać swoje słabości i zdać swój pierwszy życiowy egzamin?

52 procent

reż. R. Skalski, Polska 2006, 19 min

Ałła bardzo chce zostać baletnicą. Po raz kolejny próbuje dostać się do słynnej Rosyjskiej Akademii. Egzaminy wstępne są dla niej wyjątkowo ciężkie. Ałła musi dodatkowo ćwiczyć, by wydłużyć sobie nogi, gdyż jej proporcje nie są właściwe. 52% to idealny stosunek długości nóg do wzrostu.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola