Reportaż, film, blog. Pomoc dla hospicjów domowych.
Reportaż prasowy i filmowy szczególnie wrażliwy na ludzkie sprawy. Prawdziwe wartości w mediach współczesnych. Nikogo nie pozostawia obojętnym. Festiwal wartości medialnych, twórczych i ludzkich.
Piąta edycja Festiwalu Wrażliwego odbędzie się w Trójmieście w dniach 6-8 października 2021 roku. Mamy nadzieję, że tym razem uda nam się, po roku komunikacji zdalnej, spotkać znów na żywo i jak zwykle podczas festiwalowych wydarzeń – posłuchać i podyskutować wspólnie nad tym, co nas szczególnie porusza oraz inspiruje.
PROGRAM WYDARZENIA dostępny jest
TUTAJ.
Jeśli sytuacja pandemiczna ograniczy zaplanowane wydarzenia, będziemy je realizować hybrydowo lub transmitować dla Was on-line.
Nagradzamy reporterów i dokumentalistów za uczciwość, prawdę, zaangażowanie, uważność, warsztat i odpowiedzialność za bohaterów swoich historii.
Gościmy autorytety ze świata mediów, nauki i sztuki. I uczymy się od nich.
Dyskutujemy na trudne tematy zadajemy ważne pytania. Widz jest uczestnikiem – częścią wydarzeń i paneli dyskusyjnych.
Inspirujemy widzów, młodzież i twórców.
Szukamy twórców, tematów, osobowości, twórczości, która naprawdę może zmienić kawałek świata.
Reportaż prasowy ,zwłaszcza w Polskiej Szkole Reportażu to znakomite połączenie: prawdziwej historii ze sztuką słowa i arcyciekawej opowieści. Etyki reporterskiej, uważności, warsztatu, odpowiedzialności.
Dokument filmowy ma swoje prawa. Obok przekazania nam ważnej historii wprowadza nas w jej świat. Budzi emocje, które mogą być początkiem zmiany. Dziś media filmowe mają niemal nieograniczone możliwości. My jednak sięgamy do niezwykłych właściwości naszego umysłu i uczuć.
Dla koneserów najlepszego polskiego dokumentu i reportażu.
Dla młodych widzów szukających mądrej rozrywki i zabawy.
Dla ich wychowawców i rodziców, dla których Festiwal może stać się ciekawym sposobem na atrakcyjną edukację i wspólny, wartościowy czas z dziećmi.
Dla każdego, kto szuka inspiracji i tematu do dyskusji na naprawdę ważne sprawy. Wrażliwość. To także chęć pomagania.
Dochód z Festiwalu zostanie przekazany na pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom i realizację aplikacji mobilnej HospiCare, która usprawnia pracę lekarzy i zespołów medycznych dziecięcych hospicjów domowych.